Nevels zapewnia zwycięstwo Śląskowi!

Koszykarze Śląska Wrocław w 3. kolejce Energa Basket Ligi pokonali na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 74:73, notując tym samym drugie zwycięstwo w obecnej kampanii. O zwycięstwie Wojskowych zadecydowała akcja Nevelsa, na niespełna 22 sekundy do końca pojedynku!

Wrocławianie piątkowe spotkanie rozpoczęli w składzie Jovanović, Nevels, Ramljak, Gaiński oraz Keller. Choć początek meczu podopieczni Oliviera Vidina mieli rewelacyjny i szybko odskoczyli miejscowym na kilka punktów, to jednak koszykarze Spójni doszli wrocławian i zakończyli pierwszą odsłonę pojedynku wynikiem 15:15.

Wojskowi podrażnieni końcówką pierwszej kwarty na drugą wyszli strasznie nabuzowani. W ciągu kolejnych 10 minut podopieczni Oliviera Vidina dali prawdziwy popis ofensywy i defensywy, przez co na przerwę schodzili z wynikiem 36:27! Wrocławianie wygrali tę odsłonę 21:12. Po dwóch kwartach aż 8 pkt i 8 zb zanotował Akos Keller – również 8 oczek rzucił Ivan Ramljak.

Trzecią część gry ponownie znakomicie otworzyli wrocławianie, którzy szybko wyszli na 5-punktowe prowadzenie. Co ciekawe, praktycznie przez całą kwartę podopieczni Oliviera Vidina kontrolowali jej przebieg, powiększając swoją przewagę, jednak na niecałe 2 minuty do końca coś się zacięło. Wrocławianie przestali trafiać, a co gorsze, także bronić, pozwalając przeciwnikom na odrobienie strat w tej odsłonie i doprowadzenie do remisu 23:23. Zatem przed ostatnimi 10 minutami pojedynku na tablicy wyników w Stargardzie widniał rezultat 59:50.

Niestety, w czwartek odsłonie wrocławianie po raz kolejny zanotowali przestój. Nie trafiali z dogodnych pozycji, dając tym samym miejscowym szansę na doprowadzenie do remisu. I tak też się stało. Na niecałe 3 minuty do zakończenia pojedynku zawodnicy Spójni doprowadzili do remisu 69:69, a następnie po celnej trójce Młynarskiego wyszli na prowadzenie. Przewaga gospodarzy utrzymywała się na 22 sekundy do końca pojedynku! Wówczas piłkę po niecelnym rzucie Blacksheara zebrał Nevels, przebiegł przez całe boisko i zaaplikował miejscowym dwa oczka. Co prawda, w końcowej akcji Spójnia miała jeszcze okazję do objęcia prowadzenia, ale rzut Gudula zablokował znakomicie prezentujący się tego wieczora Ramljak!

Ostatecznie WKS Śląsk pokonał na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 74:73 i zanotował tym samym drugie zwycięstwo w trwającej kampanii Energa Basket Ligi!

PGE Spójnia Stargard – WKS Śląsk Wrocław 73:74 (15:15, 12:21, 23:23, 23:15)

WKS: Ramljak 20, Nevels 13, Jovanović 10, Dziewa 10, Keller 8, Gabiński 8, Musiał 3, Zagórski 2, Stewart 0, Tomczak 0