fbpx

Napastnik płockiej Wisły trafi do Wrocławia?

Powołując się na Twitterowe doniesienia dziennikarza Adama Godlewskiego, Śląsk Wrocław miał zaoferować Wiśle Płock wykup Oskara Zawady. Jak na razie oba kluby są dalekie od zgodności, a kwota odstępnego może wynosić nawet pół miliona euro. Czy wrocławianie dobiją targu z Nafciarzami?

Informację o rzekomym transferze Oskara Zawady do Śląska Wrocław szybko podchwycił także Przegląd Sportowy, który nieoficjalnie dowiedział się, że napastnik Wisły chciałby przenieść się do stolicy Dolnego Śląska, jednak jego kontrakt z płockim klubem obowiązuje jeszcze końca czerwca 2021, zatem jeśli miałby przyjąć ofertę Śląska, ten musiałby wyłożyć za młodego snajpera dość pokaźną sumę pieniędzy.

Klauzula odstępnego wynosi blisko pół miliona euro i wydaje się, że obecnie wrocławskiego klubu nie stać na takie wydatki. Sprawa jest jednak nadal otwarta i obie strony dyskutują na temat przyszłości Zawady, który wydaje się, jest zdecydowany na przenosiny.

W obecnym sezonie Oskar w barwach Wisły rozegrał zaledwie 6 spotkań, w których ani razu nie trafił do siatki przeciwników. To raczej typowy rezerwowy, który po raz ostatni w pierwszej jedenastce wystąpił w sierpniu ubiegłego roku.

Oczywiście, na skutek odejścia z klubu Mateusza Cholewiaka oraz Daniela Szczepana wzmocnienie formacji ataku wydaje się być priorytetem.

fot. wisla-plock.pl