fbpx

Nadrobić stratę do Radomki

W najbliższą sobotę w ramach 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet #VolleyWrocław zmierzy się u siebie z E. LECLERC Radomką Radom. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli rozgrywek, dlatego dla wrocławianek weekendowy mecz będzie okazją na poprawienie swojego dorobku punktowego. Początek starcia o godzinie 17.00 we wrocławskiej hali Orbita.

W ostatniej kolejce LSK zespół Wojciecha Kurczyńskiego przegrał po zaciętym spotkaniu 2:3 z Energą MKS Kalisz. Sobotnie rywalki wrocławianek w zeszłym tygodniu wygrały z wyżej notowanym DPD Legionovią Legionowo 3:1. Również w czterech setach Radomka zwyciężyła z #VolleyWrocław w 7. kolejce rozgrywek.

Siła ataku

Do drużyny z Radomia kilkanaście dni temu dołączyła amerykańska przyjmująca, Veronica Jones-Perry, która szybko stała się bardzo ważną częścią zespołu. 23-latka z każdym kolejnym meczem dodaje do swojego dorobku punktowego coraz więcej oczek. W czterosetowym starciu z Legionovią zdobyła ich aż 32, co zadecydowało o jej pojawieniu się w najlepszej szóstce 17. kolejki LSK według Sportowych Faktów.

Najefektywniejszą zawodniczką #VolleyWrocław pozostaje niezmiennie Aleksandra Rasińska, która od paru tygodni pozostaje również na szczycie listy najczęściej atakujących siatkarek (302 punkty). Wrocławska atakująca ma na swoim koncie również 19 asów serwisowych, podczas gdy jej vis-à-vis z Radomia, Majka Szczepańska-Pogoda, zdobyła 16 punktów bezpośrednio z zagrywki.

Sąsiedztwo w tabeli

Do końca fazy zasadniczej pozostało jeszcze pięć kolejek. Na tym etapie rozgrywek #VolleyWrocław zajmuje 11. miejsce w tabeli (4 zwycięstwa, 13 przegranych meczów), a E. LECLERC Radomka Radom – 10. (5 wygranych, 12 porażek). W punktach meczowych siatkarki Adama Grabowskiego są lepsze od wrocławianek o 4 oczka, dlatego nawet w przypadku zwycięstwa tych drugich za pełną pulę punktów, to Radomka pozostanie na 10. miejscu. Poprawienie swojej pozycji przed kolejnymi meczami jest jednak w interesie gospodyń sobotniego starcia, ponieważ dalsze rywalki wrocławianek są już niemal nie do doścignięcia.

Mecz rozpocznie się 8 lutego 2020 r., o godzinie 17.00 we wrocławskiej hali Orbita.