fbpx

Na listę potencjalnych transferów trafił pomocnik Stali Mielec

Bartosz Nowak, bo o nim mowa, to kluczowa postać walczącej o Ekstraklasę Stali Mielec. 26-letni środkowy pomocnik z Podkarpacia w obecnym sezonie I ligi spisuje się wręcz rewelacyjnie, zatem nic dziwnego, że wiele klubów Ekstraklasy zarzuca na niego sieć.

Jak się okazuje, Nowak ma w swojej umowie klauzulę, która pozwala mu na przejście do wyższej klasy rozgrywkowej zupełnie za darmo. Jeszcze kilka miesięcy temu o pomocnika Stali bardzo mocno walczyła Lechia, ale teraz w kontekście jego potencjalnych nowych klubów wymienia się właśnie Śląsk Wrocław, który musi szukać środkowych pomocników, gdyż odejście Michała Chrapka jest wręcz przesądzone, a i Jakub Łabojko być może zmieni barwy klubowe.

Nowak w obecnym sezonie I ligi rozegrał 32 spotkania, w których zapisał na swoim koncie 12 bramek i 12 asyst! Został ukarany także dwiema żółtymi kartkami. Jego umowa ze Stalą wygasa z końcem sezonu 2021.

W swoim piłkarskim CV Nowak ma wpisane takie kluby jak: Gwarek Zabrze, Polonia Bytom, Miedź Legnica czy Ruch Chorzów. Jednak jego eksplozja talentu nastąpiła w Mielcu, z którym zmierza do wyższej klasy rozgrywkowej i wydaje się, że wyłącznie trzęsienie ziemi może pokrzyżować te plany.