fbpx

Tak powstaje Muzeum Śląska Wrocław [ZDJĘCIA]

Muzeum Śląska Wrocław

Odwiedziliśmy przyszłe Muzeum Śląska Wrocław, które jeszcze przed końcem rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy zostanie otwarte na Tarczyński Arena Wrocław. Znajdziecie je na poziomie esplanady, w pomieszczeniach między trybunami B i C, a najłatwiej będzie do nich dotrzeć, wchodząc na Stadion Wrocław od strony ulicy Królewieckiej. Sprawdziliśmy, jak przebiega postęp prac w nowo powstającym Muzeum Śląska.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Muzeum Śląska i Sportbar

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Oczywiście, na Tarczyński Arena Wrocław poza samym Muzeum Śląska Wrocław znajdziemy także pub z częścią restauracyjną – oba te miejsca, zgodnie z zapowiedziami mają odwoływać się do wrocławskiej tożsamości, której Śląsk jest integralną częścią. Zwiedzający poznają historię klubu od jego początków na gruzach miasta, poprzez pierwszy awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, sukcesy z lat ’70 i ’80, kryzys, który zaprowadził drużynę aż do III ligi aż po drugie w kolekcji mistrzostwo z roku 2012. W muzeum znajdzie się miejsce, by przedstawić najważniejszych zawodników i trenerów oraz obiekty, na których WKS rozgrywał swoje mecze. Osobna część poświęcona ma być występom klubu na arenie międzynarodowej.

Całość, zgodnie z obowiązującymi trendami dla tego typu obiektów, zawierać będzie stanowiska multimedialne i interaktywne. Znajdzie się tam również miejsce na udokumentowanie sukcesów innych sekcji wojskowego klubu. Poświęcona im część wystawy powstanie wewnątrz muzeum oraz na promenadzie pod trybuną C. Z kolei pubie będzie można m.in. oglądać transmisje sportowe. Przewidziano także ogródek piwny na zewnątrz.

Postęp prac jest widoczny [ZDJĘCIA]

Sprawdziliśmy, jak wygląda postęp prac zarówno w Sportbarze, jak i w Muzem Śląska, a wygląda to naprawdę ciekawie!

W pubie trwa już montaż mebli gastronomicznych zaplecza kuchennego i wyposażenia, do Strefy Aktywności dostarczono już wyposażenie, a urządzenia są gotowe do montażu.

Natomiast Muzeum jest systematycznie doposażane, a urządzenia multimedialne są w fazie programowania.

Muzeum Śląska Wrocław

Wnętrze niedługo będzie malowane i pojawią się elementy wykończeniowe, takie jak na przykład wykładziny. Oczywiście, kompletowane są także eksponaty, które zajmą najważniejsze miejsca w przygotowanych już gablotach.

Czytaj także: