fbpx

Murilo Machado Silva przedłuża kontrakt z Panthers

Machado Panthers Wrocław

Poznaliśmy nazwiska wszystkich zagranicznych graczy, którzy w sezonie 2023 dołączą do Panthers Wrocław, aby wspólnie walczyć o wygraną w European League of Football. Ostatni zawodnik, który uzupełni skład reprezentantów Polski w prestiżowych rozgrywkach to doskonale znany wrocławskim kibicom Murilo Machado Silva – Brazylijczyk, dla którego będzie to już trzeci sezon w barwach Panthers Wrocław.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Panthers Wrocław zakończyli kompletowanie składu

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Murilo Machado Silva to potężny ofensywny liniowy, który dołączył do składu Panthers Wrocław przed sezonem 2021. Świetną dyspozycją na boisku zdobył nie tylko sympatię wrocławskich kibiców, ale także zaufanie sztabu szkoleniowego, który po raz kolejny zdecydował się na przedłużenie z nim kontraktu. Silva to jedyny zagraniczny zawodnik Panthers Wrocław z ubiegłego sezonu, którego zobaczymy na Stadionie Olimpijskim również w tym roku.

– Ogromnie cieszę się z możliwości gry w Panthers Wrocław i kolejnego roku rywalizacji w European League of Football. Wierzę, że przedłużenie kontraktu to dowód na stopień mojego zaangażowania w zespół – zarówno na boisku, jak i poza nim. Jestem bardzo podekscytowany sezonem, tak samo jak za pierwszym razem, gdy trafiłem tutaj prosto z Brazylii. Co więcej, bardzo cieszy mnie fakt, że zagram w jednej drużynie z moim rodakiem – Otávio Amorimem, z którym znamy się jeszcze z występów w naszym kraju. Myślami jesteśmy już z naszymi kibicami, w tym przede wszystkim Panthers Lokos, na pierwszym meczu sezonu! – mówi oficjalnej stronie PanthersWroclaw.com Murilo Silva.

Świeża krew z zagranicy

Wrocławianie na sezon 2023 zakontraktowali aż dziesięciu graczy z zagranicznym paszportem, w tym czterech ze Stanów Zjednoczonych z czołowych dywizji NCAA. Skład Panthers Wrocław wzmocnią: defensywny liniowy Solomon Brown, defensive back Artevius Smith, skrzydłowy Brenton Martin oraz najważniejsza postać na boisku – 24-letni rozgrywający Nik Rango.

– Każdy z nich jest graczem, który ma potencjał, aby odgrywać kluczową rolę na boisku […]. Jesteśmy przekonani o wysokiej klasie naszych zawodników, będąc jednocześnie pod wrażeniem poziomu ich zaangażowania – przekonuje Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Poza czterema zawodnikami z USA w zbliżającym się sezonie skład Panthers Wrocław zasili również sześciu graczy z innych państw – oprócz Murilo Machado Silvy będą to: Timi Nuikka (LB, Finlandia), Artur Pinheiro (DL, Portugalia), Norman Ossohou (RB, Francja), Leo Krafft (DL, Norwegia) oraz kolejny Brazylijczyk – Otávio Amorim (OL).

Sezon za pasem

Panthers Wrocław zainaugurują rozgrywki 3 czerwca domowym spotkaniem z Hamburg Sea Devils na Stadionie Olimpijskim. W sezonie zasadniczym European League of Football wrocławianie rozegrają 12 spotkań, a oprócz zespołu z Hamburga, podejmą także Leipzig Kings, Berlin Thunder, Fehérvár Enthroners, Prague Lions oraz Vienna Vikings.

W sezonie 2023 niemal co tydzień wrocławianie będą mierzyć się z najsilniejszymi drużynami w Europie. Charakterystyka rozgrywek sprawia, że głębia składu jest kluczowym elementem każdego zespołu.

źródło: pantherswroclaw.com

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.