fbpx

Możliwe scenariusze na utrzymanie się Śląska w Ekstraklasie

Śląsk Wrocław - Stal Mielec 1:1

Śląsk Wrocław - Stal Mielec 1:1

Wisła Płock, Śląsk Wrocław, Korona Kielce i Stal Mielec – to drużyny, które do ostatniej kolejki muszą drżeć o ligowy byt. Sobotnia multiliga zapowiada się aż nadto ciekawie. Sprawdźmy zatem, co musi się wydarzyć, żeby w PKO Ekstraklasie pozostał Śląsk Wrocław.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Wiemy już, że z PKO BP Ekstraklasą pożegnały się Miedź Legnica oraz Lechia Gdańsk, ale cały czas puste pozostaje miejsce ostatniego spadkowicza. Po triumfie Śląska Wrocław w 33. kolejce z Miedzią Wojskowi opuścili strefę spadkową, a ich miejsce zajęła Wisła Płock, która wydaje się być najbliższej rozstania z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce.

Na początek tabela: na 13. lokacie aktualnie plasuje się Stal Mielec z dorobkiem 40 punktów, po 38 oczek mają kolejno Korona Kielce i Śląsk Wrocław, z kolei strefę spadkową z 37 punktami otwiera Wisła Płock. W 34. kolejce Stal podejmie Wartę, Śląsk pojedzie do Warszawy, Wisła Płock powalczy na gorącym terenie w Krakowie, z kolei Korona wybierze się do Serca Łodzi na starcie z Widzewem.

Co zatem musi wydarzyć się w każdym z tych spotkań, abyśmy w przyszłym sezonie nadal oglądali Śląsk w Ekstraklasie?

– Śląsk wygrywa z Legią

– Śląsk remisuje z Legią, a Korona przegrywa z Widzewem

– Śląsk remisuje z Legią, a Wisła przegrywa lub remisuje z Cracovią

– Śląsk przegrywa z Legią, ale Wisła przegrywa lub remisuje z Cracovią

Początek sobotniej multiligi o godzinie 17:30. Transmisja spotkania Legia Warszawa – WKS Śląsk Wrocław na antenach: Canal+ Sport 2 i TVP Sport.

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.