fbpx

Młodzież #VolleyWrocław zagra w II lidze

Młodzieżowy zespół #VolleyWrocław zagra w rozgrywkach II Ligi. To nagroda za zwycięstwo w rozgrywkach PikoSport Dolnośląsko-Lubuskiej III Ligi Kobiet, gdzie zespół Rafała Błaszczyka i Andrzeja Krowiaka zdobył złote medale.

Od kilku lat filozofią prowadzenia zespołów młodzieżowych w #VolleyWrocław była m.in. możliwość sprawdzenia się młodych siatkarek w rozgrywkach seniorskich. W sezonie 2019/2020 #VolleyWrocław rozgrywał swoje mecze w PikoSport Dolnośląsko-Lubuskiej III Lidze Kobiet, gdzie w dwunastu meczach zaliczył aż 11 wygranych i z 32 punktami na koncie sięgnął po złotą koronę w województwie.

Z powodu pandemii koronawirusa – ustalono nowe zasady awansów, dzięki czemu mistrzowie województw dostali możliwość awansu klasę wyżej, pod warunkiem wyrażenia chęci gry w II Lidze. #VolleyWrocław wyraził taką chęć, w związku z czym w sezonie 2020/2021 zagra w II Lidze, a w swojej grupie zmierzy się z drużynami z województw dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i lubuskiego.

Cieszymy się na powrót na boiska II Ligi. Dla naszych dziewcząt to kolejna szansa na sprawdzenie swoich umiejętności, a dla nas trenerów – na zintensyfikowanie treningu. W zeszłym sezonie mieliśmy możliwość sprawdzenia się na poziomie województwa, a dzięki nadzwyczaj dobrej grze – teraz możemy sprawdzić się w rozgrywkach międzywojewódzkich – powiedział Rafał Błaszczyk, trener i członek zarządu fundacji Volley Wrocław.

W rozgrywkach II Ligi biorą udział wyróżniające się siatkarki zespołów kadetek i juniorek, które mają szansę na dodatkową porcję gry w trakcie weekendu. To duża wartość dla wciąż rozwijających się siatkarek i nieprzeceniony element szkolenia, dzięki któremu wrocławianki rokrocznie zdobywają medale mistrzostw Dolnego Śląska i Polski w kategoriach młodzieżowych.

W tym momencie trwa właśnie rekrutacja do drużyny kadetek oraz I klasy II Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, w którym #VolleyWrocław ma swoje sportowe klasy. O rekrutacji do Szkoły Talentów – bo tak mówi się o „2-ce”, więcej można przeczytać na stronie https://volleywroclaw.pl/2020/04/nabor-do-szkoly-talentow-volleywroclaw/

W związku z grą w II Lidze #VolleyWrocław poszukuje firm, które zainwestują swoje pieniądze w rozwój siatkówki. W zamian za to klub sprzeda tytularność II-ligowej drużyny oraz możliwość umieszczenia logo na koszulkach meczowych młodych wrocławianek.