fbpx

Młodzież Śląska zadbała o groby

W dniu Wszystkich Świętych szczególnie mocno pamiętamy o tych, którzy odeszli już do wieczności. Delegacja Akademii Śląska Wrocław odwiedziła groby zmarłych, którzy byli związani z naszym klubem.

Młodzi piłkarze i piłkarki odwiedzili wrocławskie cmentarze przy ulicy Osobowickiej, Kiełczowskiej i Grabiszyńskiej, gdzie zapalili zielono-biało-czerwone znicze, a także – tam, gdzie było to koniecznie – odpowiednio uprzątnęli nagrobki.

– W Akademii Śląska chcemy kształtować młodych piłkarzy pod kątem sportowym, ale równie ważne jest podkreślanie historii i śląskowego DNA. Nasza młodzież nie tylko symbolicznie zadbała o pamięć o zasłużonych dla naszego klubu, ale również mogła nieco więcej dowiedzieć się o ważnych postaciach dla klubu – mówi koordynator piłki dziecięcej w Akademii Śląska, Wojciech Pawłowski.

Zaangażowani w akcję byli zawodnicy z drużyny U13 Śląska Wrocław, prowadzeni przez trenera Marka Borgmana i Konrada Kwiatkowskiego oraz piłkarki z zespołu U13 WKS-u, trenerki Julii Maskiewicz.

– Cieszę się, że klub wyszedł z taką inicjatywą i dał szanse młodym reprezentantom naszego klubu, czynnie pielęgnować historie wrocławskiego sportu. Uczczenie pamięci tak wybitnych sportowców, było dla nas zaszczytem – zaznacza Julia Maskiewicz.

Przedstawiciele Śląska odwiedzili miejsca spoczynku m.in. trenera Władysława Giergiela – autora pierwszego, historycznego awansu do ekstraklasy, kapitana mistrzowskiego zespołu z 1977 roku – Zygmunta Garłowskiego, a także Andrzeja Lewandowskiego dziennikarza i wielkiego fana WKS-u oraz legendę koszykarskiego Śląska, Adama Wójcika.

Młodym zawodniczkom i zawodnikom, a także ich opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w pielęgnacji pamięci o zasłużonych dla klubu postaciach. 

fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

O autorze