fbpx

Młody kobierzyczanin mistrzem juniorów Minirallijs!

Hubert Laskowski, bo o nim mowa, został mistrzem juniorów w rajdach samochodowych organizowanych w ramach cyklu Minirallji Latvija.

13-letni kierowca Peugeota 208 R2 występuje w łotewskiej serii rajdów od lipca tego roku. Świetnie zapowiadający się rajdowiec z Kobierzyc nie ukrywał, że starty na Łotwie są dla niego ogromną szansą i trampoliną do późniejszej kariery. Jak możemy przeczytać na jego profilu facebookowym: „W wieku 6 m-cy już wiedział, do czego służy kierownica (uwielbiał jazdę za kierownicą na kolanach taty, wujka i dziadka) i w związku z tym szybciej nauczył się jeździć samochodem niż chodzić.”

W ostatniej, zwycięskiej rundzie, która odbyła się na torze w Bikernieki, Laskowski pokazał się z rewelacyjnej strony i poza wygraniem w klasie juniorów, w nieoficjalnej klasyfikacji kierowców aut z napędem na jedną oś wywalczył ósme miejsce, ulegając głównie zawodnikom korzystającym z dużo mocniejszych tylnonapędowych BMW.

Kobierzycki mistrz był najlepszy w swojej klasie w trzech rundach obecnego sezonu, w których brał udział i o 30 punktów wyprzedził Thomasa Martensa, a o 40 oczek Fabio Schwarza. Ciekawostką jest, że Fabio to syn Armina Schwarza, słynnego kierowcy z lat dziewięćdziesiątych.

W roli pilota zasiadł niezwykle doświadczony Michał Kuśnierz. Za obsługę auta odpowiedzialna jest stajnia Car Speed Racing z Cieszyna, a sam start był możliwy dzięki wsparciu Intertrade Logistics Limited oraz Jubi-Tom Jubiler Kobierzyce.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów !

Autor: Jan Świdziński

fot. FB Hubert Laskowski