fbpx

Młode Volejki w półfinale mistrzostw Polski!

Juniorki #VolleyWrocław

Juniorki #VolleyWrocław są jedną z szesnastu najlepszych ekip w kraju. Siatkarki trenera Rafała Błaszczyka awansowały do półfinału mistrzostw Polski 2023 i poznały skład grupy, w której powalczą o finał rozgrywek centralnych.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Udany turniej Volejek i apetyty na medale

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Od czwartku do niedzieli w Legionowie juniorki #VolleyWrocław rywalizowały w turnieju 1/4 finału mistrzostw Polski. W grupie II, do której trafiły wrocławianki, występowały także: LTS Legionovia Legionowo (mistrz Mazowsza), Joker Świecie (wicemistrz województwa kujawsko-pomorskiego), UKS Lider Konstantynów Łódzki (brązowy medalista województwa łódzkiego), UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin (wicemistrz województwa zachodniopomorskiego), UKS Szamotulanin Szamotuły (brązowy medalista Wielkopolski).

Mistrzynie Dolnego Śląska rozpoczęły turniej od walki w grupie B i spotkania ze szczeciniankami. W bardzo równym (również w kwestii wyniku) meczu wrocławianki pewnie kontrolowały wydarzenia na boisku i pokonały przeciwniczki w trzech partiach (25:11, 25:11, 25:11).

Nieco wyżej poprzeczkę zawiesił wrocławskiej ekipie Szamotulanin, który w piątek dzielnie stawił czoła Volejkom. Zwłaszcza w drugiej i trzeciej partii postraszył zespół Rafała Błaszczyka, ale mistrzynie z Dolnego Śląska dobrze zagrały końcówki i finalnie również to starcie zamknęły bez straty seta (25:16, 25:23, 25:23).

W sobotę, już po rywalizacji w podgrupach, wrocławianki mierzyły się z zespołem z Konstantynowa Łódzkiego. Tym razem mecz zakończył się po czterech partiach, ale ponownie na korzyść wrocławskiej drużyny (25:14, 20:25, 25:14, 25:19). Ta wygrana zapewniła już juniorkom #VolleyWrocław awans do kolejnego etapu mistrzostw kraju. Kolejnego dnia pozostało już tylko starcie niepokonanych do tej pory zespołów – Volejek oraz gospodyń, LTS Legionovii Legionowo.

Mecz o lepsze rozstawienie

Stawką triumfu było wejście do półfinału z pierwszego miejsca, które dawałoby szansę organizacji turnieju 1/2 finału. Mocne legionowianki, które regularnie rywalizują na pierwszoligowych parkietach z dużo bardziej doświadczonymi i wyższymi siatkarkami, wspierane dodatkowo dopingiem własnych trybun, zaprezentowały się w tym starciu lepiej od #VolleyWrocław. Nie dały naszym zawodniczkom szans, pokonując dolnośląską ekipę 3:0 (25;11, 25:14, 25:19).

Awans został jednak w kieszeni reprezentantek #VolleyWrocław i to pozostaje najważniejszą wiadomością. Od wielu lat Volejki regularnie pojawiają się w gronie 16 najlepszych zespołów w Polsce i nie inaczej będzie również w tym roku. Ten etap rozgrywek zaplanowany jest na 03.05-05.05.

W tym roku wrocławskie siatkarki trafiły do grupy IV w Stężycy, w której powalczą z: GKS Wieżycą 2011 Stężyca, SMS Ostrowem Łaskovia Łask i KS Pałacem Bydgoszcz.

Czytaj także: