fbpx

Minimalna porażka WKS Śląska Forzy Wrocław

Do trzech porażek z rzędu wzrosła seria WKS-u Śląska Forzy Wrocław. W 10. kolejce grupy B I ligi piłki ręcznej mężczyzn wrocławianie przegrali w hali AWF z KPR Ostrovią Ostrów Wlkp. 27:29 głównie dzięki wysokiej skuteczności Patryka Marciniaka, który rzucił 13 bramek dla drużyny gości.

Przed spotkaniem oba zespoły dzieliły tylko dwa punkty w ligowej tabeli, także ewentualna wygrana WKS-u pozwoliłaby przeskoczyć Ostrovię i zbliżyć się do czołowych zespołów.

Rywalizację od zdobycia bramki w pierwszej minucie rozpoczęli goście z Ostrowa Wlkp. Dopiero w trzeciej minucie wrocławianie zdołali rzucić na 1:1. Spotkanie było wyrównane przez większą część meczu. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na kilka bramek przewagi aż do 24. minuty. Wówczas drużynie gości udało się uzyskać dwubramkową przewagę, którą jeszcze przed przerwą zdołali powiększyć do czterech goli. Pierwsza część zakończyła się wygraną KPR Ostrovii 15:11.

W drugiej połowie nie zmienił się obraz meczu. Od początku Ostrovia grała skuteczniej i w 33. minucie odskoczyła na sześć bramek. Dopiero od 40. minuty WKS Śląsk Forza ruszył do odrabiania strat, zdobywając bramkę po bramce. Na jedenaście minut przed końcem meczu na tablicy wyników było już tylko 20:22 na korzyść drużyny gości. Niestety, przewagi zbudowanej przez Ostrovię nie udało się już zmniejszyć i spotkanie zakończyło się wygraną KPR-u 29:27. W znakomitej dyspozycji był w tym meczu rozgrywający Ostrovii Patryk Marciniak, który zdobył 13 bramek, w tym pięć z rzutów karnych.

Dla KPR Ostrovii jest to szóste kolejne zwycięstwo w lidze, które pozwoliło tej drużynie doskoczyć do dwóch pierwszych zespołów na jeden punkt. Wrocławianie po przegranej pozostali na piątym miejscu ze stratą sześciu punktów do liderującej KS Stali Gorzów. Kolejny mecz WKS Śląsk Forza Wrocław rozegra na wyjeździe, a najbliższym przeciwnikiem będzie zespół MKS-u Wieluń. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia, o godzinie 18.00 w Wieluniu.

WKS Śląsk Forza Wrocław-KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 27:29 (11:15)

WKS ŚLĄSK FORZA: Burzyński 10, Borszowski 4, Wiewiórski 3, Marciniak 3, Palica 2, Herudziński 2, Cegłowski 1, Maciejewski 1, Koprowski 1,Młoczyński, Galle, Markiewicz, Mistak,Tkaczyk, Kołodziejczyk, Ungier.

KPR Ostrovia : Marciniak 13, Bałwas 5, Przybylski 5, Krzywda 2, Staniek 2, Wojciechowski 2, Biegański, Foluszny, Salamon, Wołowicz, Foterek.