fbpx

Mielcarz na dłużej w Śląsku Wrocław

Oskar Mielcarz podpisał nową umowę ze Śląskiem Wrocław. Klub przedłużył obecny kontrakt zawodnika do końca czerwca 2026 roku.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Oskar Mielcarz to 19-letni bramkarz, który dołączył do Śląska Wrocław w 2021 roku. Wcześniej młody piłkarz reprezentował barwy Warty Sieradz oraz Widzewa Łódź. Na poziomie eWinner 2. ligi zadebiutował już pod koniec sezonu 2021/2022. W obecnych rozgrywkach Mielcarz zaliczył 14 meczów w eWinner 2. lidze i 9 występów w Centralnej Lidze Juniorów. Zawodnik regularnie trenuje również z pierwszym zespołem Śląska Wrocław.

– Oskar to bramkarz z bardzo dużym potencjałem. Wyróżniają go znakomite warunki fizyczne i przygotowanie mentalne. Ma dobre geny, jego ojciec Maciej był świetnym bramkarzem na poziomie Ekstraklasy – mówi trener bramkarzy Śląska Wrocław, Miłosz Gładoch. – Cieszymy się, że Oskar przedłużył kontrakt z klubem. Liczymy, że regularne treningi z pierwszym zespołem zaowocują w przyszłości grą na najwyższym poziomie rozgrywkowym. 

Śląsk Wrocław postanowił przedłużyć z Oskarem Mielcarzem kontrakt do 2026 roku. 

– Bardzo się cieszę z dalszej możliwości gry i rozwoju w takim klubie jak Śląsk Wrocław. W obecnym sezonie częściej niż dotychczas występuję na poziomie seniorskim, co na pewno sprawia, że jestem coraz lepszym zawodnikiem. Na treningach nieustannie czerpię doświadczenie od starszych i bardziej doświadczonych bramkarzy, wyciągając dla siebie istotne elementy w codziennym rozwoju – mówi Oskar Mielcarz.