fbpx

Michalski wrócił do Śląska z wypożyczenia

18-letni Szymon Michalski wrócił do Śląska Wrocław z wypożyczenia do pierwszoligowej Skry Częstochowa. Utalentowany obrońca rozegrał w tym sezonie 7 meczów, jednak w ostatnich tygodniach zmagał się z kontuzją. Od nowego roku młody zawodnik ponownie będzie występował w barwach WKS-u.

Urodzony w Miliczu zawodnik od 2017 roku kształtował swoje umiejętności w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, a w poprzednim sezonie regularnie reprezentował barwy drugoligowych rezerw, zaliczając łącznie 28 spotkań. Podczas obozów przygotowawczych – zimowego w Turcji i letniego w Słowenii – trenował nawet z pierwszym zespołem Trójkolorowych, zbierając pochlebne opinie.

W lipcu Michalski został wypożyczony do Skry Częstochowa i choć pierwotnie zakładano, że zostanie w I-ligowym zespole do końca sezonu 2022/2023, to jednak wiosnę ponownie spędzi we Wrocławiu.

– Mam nadzieję, że zdobyte w pierwszej lidze doświadczenie pozwoli mi wejść na wyższy poziom i wykonać kolejny krok w piłkarskim rozwoju. Cieszę się, że już niebawem ponownie dołączę do treningów z zespołem Śląska – powiedział Szymon Michalski.

źródło: slaskwroclaw.pl