fbpx

Michał Wojtala nowym nabytkiem WKS-u

22-letni Michał Wojtala został nowym nabytkiem Śląska Wrocław Handball. Na razie rozgrywający został wypożyczony do WKS-u, ale w myśl zapisów kontraktu, istnieje możliwość przedłużenia jego pobytu w ekipie Wojskowych na kolejne sezony.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Michał Wojtala nowym zawodnikiem Śląska Wrocław

Michał Wojtala to zawodnik, który występował w barwach MKS MOS Wrocław, skąd po zakończeniu wieku juniora przeniósł się do ŚKPR-u Świdnica. Michał jest rozgrywającym, ma 22 lata, a w trakcie trzech lat na parkietach II i I ligi wystąpił w 57 spotkaniach i zdobył 310 bramek. Był też królem strzelców I ligi mężczyzn gr. B w sezonie 2021/22.

Bacznie obserwujemy młodych zawodników z całej Polski, a w szczególności Dolnego Śląska, bo wielu z nich zasługuje na szansę gry w Lidze Centralnej lub nawet Superlidze. Cieszę się, że Michał dołączył do zespołu, bo oprócz ogromnego serca do gry udowodnił na parkietach, że może być ważnym elementem drużyny – mówi prezes WKS-u Wojciech Granowski.

Postanowiliśmy wypożyczyć Michała do końca sezonu 2022/23 z możliwością przedłużenia na kolejne sezony, bo swoją postawą zasługuje, żeby dać mu szansę na parkietach Ligi Centralnej. Mam nadzieję, że wykorzysta szansę i zostanie z nami na dłużej – dodaje trener Bartłomiej Koprowski.