fbpx

Max Fricke pozostaje w Betard Sparcie Wrocław

Wczoraj informowaliśmy o nowej umowe Maksyma Drabika, a dziś Betard Sparta Wrocław ogłosiła przedłużenie kontraktu z kolejnym zawodnikiem. W sezonie 2020 w barwach wrocławskiego klubu ponownie ujrzymy Maxa Fricke’a, dla którego będzie to już trzeci rok współpracy z zespołem ze stolicy Dolnego Śląska.

Były indywidualny mistrz świata juniorów z Betard Spartą Wrocław związał się przed sezonem 2018. W zakończonych niedawno rozgrywkach PGE Ekstraligi zanotował najlepszą średnią w karierze na poziomie 1,802 punktu na bieg. Co ciekawe, w 2020 roku Fricke będzie stałym uczestnikiem cyklu FIM Speedway Grand Prix, do którego awansował z turnieju GP Challenge.

– Kontrakt z Maxem Fricke to efekt naszej długoterminowej polityki transferowej. Odważnie stawiamy na młodych i perspektywicznych żużlowców, jednocześnie staramy się, by wiązali się oni z klubem i miastem na wiele lat. Przed Maxem już trzeci sezon we Wrocławiu. W każdym z poprzednich robił krok naprzód i jestem przekonany, że podobnie będzie w przyszłorocznych rozgrywkach – mówi Andrzej Rusko, prezes WTS.

Ponadto, z nieoficjalnych, ale wydaje się pewnych źródeł, możemy zdradzić, że w zespole Sparty w nadchodzącym sezonie na pewno zostaną także Janowski, Woffinden, Liszka i Czugunow. Jeśli mielibyśmy spodziewać się jakiś kolejnych ruchów transferowych, to tylko na polu juniorskim.