fbpx

Mateusz Praszelik nowym piłkarzem Śląska Wrocław

Kontrakt ze Śląskiem Wrocław podpisał Mateusz Praszelik. Pomocnik związał się z wrocławskim klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

– Mateusz Praszelik to ofensywny środkowy pomocnik, który nie boi się brać na swoje barki ciężaru prowadzenia gry. Jest kreatywny, szuka prostopadłych podań do napastników, ale umie także stworzyć zagrożenie poprzez wejście z piłką pod bramkę rywala. Z pewnością ma przed sobą perspektywę gry na bardzo wysokim poziomie – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Urodzony w Raciborzu zawodnik to jeden z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy z rocznika 2000. Występował we wszystkich młodzieżowych reprezentacjach od U15 do U20. W 2014 roku przeniósł się do Legii Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo Polski juniorów starszych. W obecnym sezonie w barwach stołecznego klubu zaliczył 5 występów w PKO Ekstraklasie. Jego umowa z Legią wygasła 30 czerwca.

– Decyzja o podpisaniu kontraktu ze Śląskiem była przeze mnie bardzo dobrze przemyślana. Wiem, w jaki sposób gra drużyna trenera Vitezslava Lavički i jestem przekonany, że we Wrocławiu będę miał najlepsze warunki do rozwoju. Nie mogę już doczekać się pierwszego meczu w barwach WKS-u – podkreśla 19-latek.

Mateusz Praszelik to trzeci zawodnik po Rafale Makowskim i Michale Szromniku, który wzmocnił zespół WKS-u przed nadchodzącym sezonem.