Mateusz Dąbrowski nowym statystykiem #VolleyWrocław

Sztab #VolleyWrocław ponownie w komplecie. Wrocławski klub informuje o nowym statystyku w składzie zespołu. Został nim Mateusz Dąbrowski, który wcześniej prowadził II-ligową drużynę ze Świdnicy.

Mateusz Dąbrowski zaczynał swoją karierę w Joker Mekro Energoremont Świecie jako statystyk. Od 2016 roku związał się ze świdnicką, drugoligową drużyną. Najpierw jako asystent trenera, następnie rok później – po zdobyciu uprawnień trenera, objął stery zespołu. Ukończył także Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu. Teraz rozpoczyna swoją przygodę z #VolleyWrocław. Stanowisko statystyka objął po Patryku Gosztyle, który został II trenerem.

– Jestem niezmiernie szczęśliwy, że dołączam do zespołu w roli statystyka. Jestem gotowy i nastawiony na ciężką pracą, aby wspólnie osiągnąć zmierzone cele. Ze swojej strony dziękuję wszystkim za stworzenie takiej szansy – powiedział Mateusz Dąbrowski

Jako dolnośląski i wrocławski klub zawsze podchodziliśmy do budowy zespołu w ten sposób, by dawać szansę lokalnym siatkarkom czy trenerom. W taki sposób „wychowaliśmy” np. ostatnich trenerów #VolleyWrocław – Marka Solarewicza czy Wojciecha Kurczyńskiego. Tym razem także chcieliśmy dać szansę człowiekowi związanemu z regionem i w ten sposób szukaliśmy statystyka. Wybór padł na Mateusza Dąbrowskiego, który od kilku lat związany jest ze Świdnicą. Cieszę się, że Mateusz dołączył do sztabu i liczę na owocną współpracę – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Czytaj także: