fbpx

Maksym Drabik z dziką kartą na finał Tauron Speedway Euro Championship w Chorzowie

Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław Maksym Drabik otrzymał dziką kartę na finał Tauron Speedway Euro Championship, który 28 września odbędzie się w Chorzowie na Stadionie Śląskim.

Już drugi raz z rzędu w Kotle Czarownic zostanie rozegrany finał Tauron SEC, gdzie przed rokiem tytuł Mistrza Europy wywalczył Leon Madsen, zdobywając komplet punktów. Dziś otrzymaliśmy informację, iż organizatorzy zawodów zdecydowali się przyznać dziką kartę zawodnikowi Sparty Wrocław Maksymowi Drabikowi, Indywidualnemu Mistrzowi Świata Juniorów sprzed dwóch lat.

Reprezentant Polski to obecnie najskuteczniejszy młodzieżowy zawodnik w PGE Ekstralidze oraz w szwedzkiej Eliteserien. W naszym kraju notuje średnio 2,069 punktu na bieg (11. średnia ligowa), a za granicą jeździ jeszcze lepiej, zdobywając 2,171 punktu na wyścig. Warto nadmienić, że tegoroczny sezon jest dla niego ostatnim, w którym występuje w roli młodzieżowca.

Maksym Drabik z Dziką Kartą na Finał Tauron Speedway Euro Championship na Stadionie Śląskim w Chorzowie!

#GoSparta

Opublikowany przez WTS Sparta Wrocław Czwartek, 12 września 2019

W trakcie swojej dotychczasowej kariery Maksym zdobył już pięć tytułów mistrza świata do lat 21 (4 drużynowo i 1 indywidualnie), a także dwa medale Monster Energy FIM Speedway of Nations. A to dopiero początek jego przygody z żużlem.

Z pewnością tegoroczny finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na Stadionie Śląskim w Chorzowie przyciągnie na trybuny wielu kibiców. W poprzednim roku zmagania żużlowców oglądało ponad 30 000 osób!

Wielki finał Speedway Euro Championship 2019 w Chorzowie zaplanowano na 28 września. Zawody rozpoczną się o godzinie 18:00.

fot. wts.pl