fbpx

Magdalena Soter kończy przygodę z #VolleyWrocław

Środkowej #VolleyWrocław, Magdaleny Soter, nie zobaczymy w #VolleyWrocław w następnym sezonie. 32-latka grała  we wrocławskiej ekipie od rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet 2018/2019.

W pierwszym roku współpracy środkowej z #VolleyWrocław, Magdalena Soter była jedną z dwóch zawodniczek, które wystąpiły we wszystkich rozegranych 100 setach. Najskuteczniejsza na tej pozycji w swojej drużynie, zapewne w sezonie 2019/2020 również stanowiłaby o sile wrocławskiego środka, gdyby nie kontuzja. Uraz kręgosłupa wyeliminował środkową #VolleyWrocław z gry na trzy miesiące. W 18 setach, w których Soter pojawiła się w tym sezonie, zawodniczka zdobyła łącznie 43 punkty (w tym 2 asy serwisowe i 6 bloków).

Chciałabym podziękować za ten sezon całemu zespołowi, sztabowi, całemu zarządowi, sponsorom, wszystkim, którzy dołożyli choć małą cegiełkę, żeby to funkcjonowało na najwyższym poziomie. Oczywiście nie zapominam o wspaniałych kibicach, którzy zawsze byli dla nas wsparciem na dobre i złe. Bardzo szanuje to, ze poświęcali swój czas i jeździli z nami na mecze by nas dopingować – powiedziała Magdalena Soter.

Zawsze będę bardzo pozytywnie wspominać czas spędzony we Wrocławiu oraz wszystkich ludzi związanych z #VolleyWrocław. Do zobaczenia w przyszłości, oby lepszej, bez koronawirusa. Mam nadzieję, że cała sytuacja się ustabilizuje na tyle, aby siatkarze i siatkarki mogli na nowo cieszyć się tą piękną dyscypliną oraz rozpocząć rozgrywki z kibicami – dodała Soter.

Magda była podstawową siatkarką i w drużynie Marka Solarewicza, i w drużynie Wojtka Kurczyńskiego. Niestety kontuzja pleców spowodowała, że nasza środkowa nie wróciła już do gry w pełnym wymiarze. Dziękujemy Magdzie za współpracę, za profesjonalizm, którym się wykazała podczas tych dwóch sezonów – powiedział Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Wcześniej z #VolleyWrocław pożegnała się m.in. koleżanka Soter ze środka – Anna Łozowska. Z kolei na przedłużenie kontraktu zdecydowała się Aleksandra Gancarz, również grająca na pozycji środkowej.