fbpx

Magdalena Półrolniczak z profesjonalnym kontraktem

Wyróżniająca się zawodniczka zespołu Śląska U17 – Magdalena Półrolniczak – złożyła podpis pod pierwszą profesjonalną umową z klubem. Kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/2024.

Magdalena Półrolniczak jest jedną z liderek zespołu Śląska występującego w Centralnej Lidze Juniorek U17. W rundzie jesiennej strzeliła dziewięć bramek, czym walnie przyczyniła się do pierwszego miejsca WKS-u w tabeli. Jest obok Nadii Sobel najskuteczniejszą piłkarką WKS-u w rozgrywkach CLJ U17.

– Magda jest zawodniczką o bardzo dużym potencjale, jest jedną z liderek Śląska U17, otrzymuje również regularnie powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski. Teraz robi krok w stronę dorosłej piłki, wierzę, że dzięki ciężkiej pracy będzie w niedalekiej przyszłości ważnym ogniwem ekstraligowego zespołu – mówi Maciej Bączyk, koordynator sekcji piłki kobiecej w Śląsku Wrocław.

– Magda Półrolniczak wpisuje się w nasz plan budowania zespołu w oparciu o młode zawodniczki z regionu. W kategoriach młodzieżowych niejednokrotnie pokazywała na boisku dojrzałą grę, będąc wyróżniającą się postacią. Teraz czas na wdrażanie się w dorosłą piłkę – zaznacza dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska, Krzysztof Paluszek.

Ofensywna zawodniczka miała także okazję zadebiutować w pierwszym zespole Śląska, choć na razie w meczu sparingowym – wygranym 7:0 z FC Hradec Kralove.

– Nie ukrywam, że wejście w dorosłą piłkę to był mój cel. Teraz czekam na szansę od trenera Piotra Jagieły i na pewno dam z siebie wszystko, żeby pojawić się na boisku – mówi pomocniczka. – Na ten moment nie wybiegam daleko w przyszłość. Moim celem jest na pewno regularne granie w reprezentacji Polski. Kolejnym priorytetem jest również dążenie do pierwszego składu i występy w Ekstralidze – najpierw powolne wdrażanie się, a później jak najwięcej minut. Jednocześnie bardzo chciałabym podziękować trenerce Patrycji Falborskiej, sztabowi drużyny U17 i całemu zespołowi. Bez nich nie byłabym w tym miejscu. Jestem wdzięczna i Equipe zawsze razem – podkreśla.

Zawarta umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2023/2024.