fbpx

Maciej Janowski złożył podpis!

Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia. Kapitan Sparty Maciej Janowski złożył podpis pod nowym kontraktem z wrocławskim klubem. Przypomnijmy, dziś wcześniej umowę parafował także Max Fricke.

Maciej Janowski jest wychowankiem Sparty i najbardziej utytułowanym wrocławskim żużlowcem w historii. Sezon 2020 będzie dla niego już dwunastym w barwach ekipy ze stolicy Dolnego Śląska.

Dotychczas wystąpił w 175 meczach wrocławskiej drużyny. Wystartował w 830 biegach, zdobył 1376 punktów i 151 bonusów. Co ciekawe, tylko trzech zawodników w historii klubu może pochwalić się lepszym dorobkiem.

– Maciej pomimo młodego wieku, jest już prawdziwą legendą wrocławskiego żużla. Cieszę się, że nadal możemy liczyć na niego w roli kapitana, zawodnika i symbolu Sparty Wrocław – mówi prezes klubu Andrzej Rusko.

Nie ma co ukrywać. Miniony sezon był wyjątkowo trudny dla kapitana Sparty Wrocław, który w trakcie ligowego meczu w Grudziądzu doznał poważnej kontuzji barku, która wykuczyła go ze sportu na kilka tygodni, co gorsze, powodowała także dyskomfort podczas jazdy.

W ostatnim czasie popularny Magic przeszedł jednak operację usunięcia metalowych usztywnień barku i kontynuuje rehabilitację, by być w stu procentach gotowym do startu nowego sezonu PGE Ekstraligi.