fbpx

Łukasz Uberna zostaje w WKK na kolejny sezon!

Łukasz Uberna do WKK dołączył w sezonie 2015/2016 i wówczas zdobył złoto mistrzostw Polski juniorów. Ponadto, ma także dwa srebra – oba w kategorii U20 (2017, 2018). Jest wychowaniem WKS-u Śląska Wrocław, z którym zdobył dwa medale młodzieżowych mistrzostw Polski – srebro U14 (2013) oraz U16 (2014), a teraz przedłuża kontrakt z WKK na kolejny sezon w I lidze!

Uberna z WKK zdobył doświadczenie drugoligowe, a w sezonie 2018/2019 zadebiutował na zapleczu ekstraklasy. Wówczas spędził na boisku średnio nieco ponad osiem minut. W kolejnym było już ich więcej (śr. ponad jedenaście). Zdobywał przy tym śr. 3,1, notując 1,9 zb w meczu. 

– Poprzedni sezon był bardzo udany pod względem drużynowym (wyłączając trzy ostatnie domowe mecze). Żałuję, że playoffy się nie odbyły, bo myślę, że moglibyśmy w nich pozytywnie namieszać. Ale wszystko przed nami w przyszłym sezonie – przyznaje Łukasz Uberna. – Podczas kwarantanny czas spędzałem w domu, starałem się trenować w domowym zaciszu, biegałem. Poświęciłem więcej czasu rodzinie i studiom – dodaje.

W minionym sezonie Łukasz ofensywnie znacząco wspomógł zespół chociażby w meczach wyjazdowych w Pruszkowie – 13 punktów (100% skuteczności z gry), 3 zbiórki, 2 asysty, EVAL 17  oraz w Tychach – 11 punktów (100% z gry). 

– W nowym sezonie chciałbym poprawić obronę, rzut za trzy punkty oraz skuteczniej wykonywać zadania powierzone mi przez trenerów – mówi i dodaje: – Uważam, że charakteryzować nas będzie agresywna obrona, czego następstwem będzie gra z szybkiego ataku oraz rzuty za trzy punkty.

Prywatnie Łukasz Uberna jest studentem wrocławskiego AWF-u.