fbpx

LUK Politechnika Lublin – Gwardia Wrocław: najdalszy wyjazd Gwardii w tym sezonie

Przed nami kolejne spotkanie Gwardii Wrocław w rozgrywkach KRISPOL 1. ligi Mężczyzn. W szóstej kolejce rywalem wrocławian będzie LUK Politechnika Lublin. Najbliższy rywal KFC Gwardii zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli.

Oba zespoły są niepokonane w ostatnich meczach. Politechnika zanotowała trzy zwycięstwa z rzędu, a Gwardziści po porażce w pierwszej ligowej kolejce, nie przegrali kolejnych czterech spotkań. Dzięki serii zwycięstw, jaką notują obie ekipy, możemy spodziewać się fantastycznego meczu w Lublinie.

Bardzo mocny beniaminek 

Drużyna z Lublina na początku sezonu musiała uznać wyższość w meczach z mocniejszymi drużynami. W pierwszej kolejce Politechnika przegrała we własnej hali z APP KRISPOL Wrześnią 2:3, a w drugiej poległa w Nysie z tamtejszą Stalą 0:3. Po trudnym początku sezonu przyszły jednak lepsze wyniki. Oznaką zmian było zwycięstwo z BBTS-em Bielsko-Biała 3:1.

W kolejnych pojedynkach Politechnika Lublin pokonała Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1, a w ostatniej szybko uporała się z KPS-em Siedlce (3:0). Przed sezonem lublinianie zakontraktowali kilku nowych zawodników. Wśród nich jest m.in. para przyjmujących Paweł Rusin i Sławomir Stolc oraz atakujący Damian Wierzbicki. To właśnie ci zawodnicy od początku rozgrywek są najważniejszymi ogniwami w kadrze zespołu prowadzonego przez Macieja Kołodziejczyka.

Co ciekawe, Paweł Rusin w 5. meczach zdobył w sumie 76 punktów, dzięki czemu jest obecnie trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem ligi. Tuż za nim plasuje się przyjmujący Gwardii Wrocław Łukasz Lubaczewski (75 pkt).

Trudny mecz o pozycję wicelidera

Przed Gwardią daleka podróż do Lublina. 460 kilometrów, bo właśnie tyle dzieli Wrocław od stolicy lubelszczyzny, będzie niewątpliwie męczące, dlatego wrocławianie już w piątek wyjeżdżają w delegację. Gwardia wygrała cztery ostatnie spotkania, jednak w Lublinie czeka ją trudna potyczka z Politechniką. Oba zespoły dzieli raptem jeden punkt, a ewentualna porażka Gwardii pozwoli drużynie z Lublina wskoczyć na drugie miejsce w tabeli.

– Do Lublina nie jedziemy na wycieczkę. Jest to nasz najdłuższy wyjazd, więc dobrze byłoby wracać do domu w dobrych humorach. Chcemy dopisać do naszego konta kolejne trzy punkty. Zdajemy sobie jednak sprawę, że drużyna z Lublina będzie wymagającym przeciwnikiem. Nasz sztab cały czas pracuje nad taktyką na ten mecz. Politechnika dysponuje dużym potencjałem w ataku i na zagrywce, a kluczem do zwycięstwa będzie odrzucenie ich od siatki mocnym serwisem – powiedział Krzysztof Gibek, przyjmujący Gwardii Wrocław.

Spotkanie 6. kolejki KRISPOL 1. ligi Mężczyzn rozpocznie się w sobotę, o godzinie 18,00, w hali Widowiskowo-Sportowej im. Z. Niedzieli w Lublinie.