fbpx

Lubin: Mateusz Grzybek nowym piłkarzem Zagłębia

26-letni Mateusz Grzybek został nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin. Prawy obrońca związał się z Miedziowymi umową obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku.

Mateusz Grzybek pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzinnej miejscowości, będąc początkowo zawodnikiem klubu Chrzciciel Tychy, z którego następnie przeniósł się do GKS-u. W koszulce “Trójkolorowych” z powodzeniem występował przez kilka lat w zespole juniorskich, po czym doczekał się debiutu w I drużynie.

W 2019 roku zdecydował się na przenosiny do Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, gdzie podczas trzyletniego pobytu rozegrał 88 meczów, strzelił 8 goli i 10-krotnie asystował.

Z kolei przed startem trwającego sezonu 2022/2023 PKO Ekstraklasy Grzybek został obrońcą Radomiaka Radom, zaliczając udaną rundę jesienną. Jako podstawowy gracz rozegrał 16 meczów ligowych, notując 2 gole i 1 asystę.

Rundę wiosenną Grzybek rozpocznie już jako zawodnik Zagłębia Lubin, z którym parafował umowę obowiązującą do końca sezonu 2025/26.

– Dołącza do nas zawodnik doskonale znający warunki ekstraklasy. Szukaliśmy piłkarza na prawą obronę i cieszę się, że wybór padł właśnie na Mateusza. Jest utalentowany, prezentuje odpowiedni poziom i wpisuje się w wizję naszego zespołu. Mam nadzieję, że po przepracowanym okresie przygotowawczym, będzie silnym punktem KGHM Zagłębia Lubin – mówi Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan.

– Moje odczucia są w pełni pozytywne. Cieszę się, że dołączyłem do zespołu i już jestem po pierwszej jednostce treningowej z chłopakami. Przyszedłem w określonym celu. Mam nadzieję, że nikogo nie zawiodę i swoją grą będę dawał dużo radości zarówno kibicom, jak i drużynie. Musimy dobrze przepracować okres przygotowawczy i rozpoczniemy walkę już od pierwszego meczu – mówi Mateusz Grzybek.

źródło: zaglebie.com