fbpx

Lubin: Lepczyński z nową umową w Zagłębiu

Zagłębie Lubin przedłużyło umowę z Kacprem Lepczyńskim. Nowy kontrakt 21-latka będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Kacper Lepczyński do Lubina trafił przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018, przenosząc się z Warty Poznań. Bez wątpienia młody środkowy obrońca to ważny punkt defensywy drugiego zespołu KGHM Zagłębia Lubin, gdzie w dziewięciu meczach obecnych rozgrywek eWinner 2 ligi zdobył dwie bramki. Zanotował też jeden występ w pierwszej drużynie Miedziowych, gdy rywalem był Start Jełowa w 1/32 Fortuna Pucharu Polski.

W rozgrywkach PKO Ekstraklasy zadebiutował w październiku 2021 przeciwko Stali Mielec. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał dotychczas cztery spotkania.

– Przedłużenie kontraktu z Kacprem wpisuje się w naszą filozofię budowy zespołu. Wierzymy w możliwości naszych wychowanków, wiedząc jednocześnie, że drużyna potrzebuje czasu, by dojrzewać. Mamy w naszej akademii bardzo perspektywicznych zawodników, którzy od początku tego sezonu wchodzą odważnie do zespołu, co pokazuje nasze pierwsze miejsce w liczbie minut młodzieżowców i klasyfikacji Pro Junior System. Z tej drogi nie zejdziemy, bo tacy piłkarze jak Kacper są przyszłością Zagłębia. Jestem przekonany, że po powrocie do zdrowia i zimowym okresie przygotowawczym Kacper stanie się mocnym punktem naszej defensywy – mówi prezes Zagłębia Lubin Michał Kielan.

– Jestem bardzo pozytywnie nastawiony jeśli chodzi o przedłużenie kontraktu z Zagłębiem. Wspólnie obraliśmy ścieżkę i mam nadzieję, że to co sobie założyliśmy ziści się na boisku. Nie mogę doczekać się już powrotu do gry – komentuje przedłużenie umowy Lepczyński.

źródło: zaglebie.com