fbpx

Lubin: Karmelita pożegnał się z Zagłębiem

Z piłkarskim Zagłębiem Lubin pożegnał się Paweł Karmelita. To 45-letni szkoleniowiec, który w obecnym sezonie pełnił funkcję asystenta trenera Piotra Stokowca, a także prowadził zespół jako trener tymczasowy w meczu z Rakowem Częstochowa.

Paweł Karmelita pracował w Zagłębiu od 2008 roku. W tym czasie był trenerem w zespołach juniorskich, a także w sztabie szkoleniowym drużyny Młodej Ekstraklasy, która w sezonie 2010/2011 sięgnęła po Mistrzostwo Polski oraz już jako pierwszy trener zdobył wicemistrzostwo ligi.

45-letni trener dołączył do sztabu szkoleniowego w sezonie 2015/2016, gdzie był jednym z asystentów Piotra Stokowca. Oficjalnie asystentem trenera został za kadencji trenera Mariusza Lewandowskiego w sezonie 2016/2017. Potem Karmelita był także asystentem Bena van Daela, Martina Seveli, Dariusza Żurawia i ponownie u Piotra Stokowca.

– Trwająca przebudowa sztabu szkoleniowego niesie za sobą kolejne zmiany. Podjęta została decyzja o rozstaniu z trenerem Pawłem Karmelitą. Szkoleniowiec swoją pracą wydatnie przyczynił się do sukcesów zespołów młodzieżowych, a w ostatnich latach jako asystent wspierał sterników pierwszej drużyny KGHM Zagłębia. Trenerowi dziękujemy za wieloletnią pracę na rzecz Miedziowych i życzymy powodzenia w dalszych etapach kariery. O następnych ruchach kadrowych będziemy informować na bieżąco – mówi dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

źródło: zaglebie.com