fbpx

LSK. Enea PTPS Piła-#VolleyWrocław: zrewanżować się za porażkę we Wrocławiu

W 19. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet drużyna #VolleyWrocław zagra na wyjeździe z Enea PTPS Piła. Wrocławianki jadą podbudowane ostatnim zwycięstwem nad Radomką.

W poprzedniej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet drużyna #VolleyWrocław pokonała w hali Orbita E. LECLERC Radomkę Radom 3:1. Dzięki tej wygranej wrocławianki zakończyły serię czterech porażek z rzędu i zwyciężyły pierwszy raz od 4 stycznia. Pilanki wygrały w poprzedniej serii gier z DPD Legionovią Legionowo 3:2.

Do zakończenia fazy zasadniczej sezonu 2019/2020 zostały już tylko cztery rundy spotkań, dlatego liczył się będzie każdy set ugrany w Pile, a najlepiej zwycięstwo za trzy punkty. W pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami lepsza był zespół Enea PTPS Piła, który wygrał we Wrocławiu 3:1.

Siatkarki #VolleyWrocław szczególną uwagę powinny zwrócić na zawodniczkę Enea PTPS Piła Aleksandrę Kazałę. Przyjmująca drużyny gości już cztery raz była wybierana jako MVP spotkania. Groźna w ataku może być Paula Słonecka, która w dotychczas rozegranych meczach zdobyła już 244 punkty. Na szczęście dla porównania w drużynie Wojciecha Kurczyńskiego jest niezawodna Ola Rasińska, która z 328 punktami przewodzi w klasyfikacji najlepiej punktujących oraz najlepiej atakujących siatkarek Ligi Siatkówki Kobiet.

Najbliższy rywal #VolleyWrocław w ligowej tabeli plasuje się na 7. miejscu z dorobkiem 25 punktów i cały czas walczy o pewne miejsce w pierwszej ósemce LSK. Minimalnym faworytem jutrzejszego starcia będą gospodynie, ale liczymy, że wrocławianki sprawią niespodziankę swoim kibicom. Początek rywalizacji pomiędzy zespołami Enea PTPS Piła i #VolleyWrocław zaplanowany jest na sobotę 15 lutego o godz. 18.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.