fbpx

Liga Spartan Cup prawie na półmetku

Szybkie tempo rozgrywek piłkarzy amatorów w XX edycji Spartan Cup spowodowało, że część zespołów rozegrało już połowę zaplanowanych spotkań! Do tej pory zanotowaliśmy wiele nieoczekiwanych wyników!

Ekstraklasa

W Ekstraklasie liderem po 1. rundzie została Politechnika Wrocławska. Drużyna wicemistrza rozpoczęła od porażki i remisu, by następnie odnieść 5 efektownych zwycięstw. Za jej plecami znajdują się trzy drużyny z takim samym dorobkiem punktowym: Mateco Huby, AC Polanka oraz Persona Direktservice Team. To one będą się starały pokrzyżować Politechnice plany zdobycia mistrzowskiego tytułu.

Poniżej oczekiwań w XX edycji gra zespół mistrza JM Auto Team, który odniósł 2 zwycięstwa i zanotował aż 5 porażek. Stawkę zamyka drużyna Regio-food.pl Beer Boys, która nie zdobyła nawet punktu. Liderami w klasyfikacji strzelców są Maciej Łabędzki z Politechniki oraz Damian Mikołajczyk z Persony, którzy strzelili po 11 bramek.

I liga

W I lidze na czele znajdują się 3 drużyny, które jeszcze w poprzedniej edycji grały w II lidze. Liderem jest Real Zalesie, który wygrał 6 spotkań, przegrywając jedno. Za jego plecami znajdują się KP Ogrodomania oraz NG Engineering. Do walki o awans mogą się jeszcze włączyć Old Boys oraz spadkowicz z Ekstraklasy, ekipa The Crazy Gang. Liderem klasyfikacji strzelców jest Michał Rabel z Realu Zalesie.

II liga

W II lidze natomiast mamy bardzo ciekawą rywalizację. Do rozgrywek przystąpiło aż 6 nowych drużyn, o których we wrześniu niewiele mogliśmy powiedzieć. Teraz już wiemy więcej. Na czele tabeli znajduje się drużyna Nie Krzycz, mająca punkt przewagi nad spadkowiczem z I ligi – Politologią UWr. Obie drużyny rozegrały po 7 spotkań i mają w swoich szeregach najlepszych strzelców rozgrywek: Tomasza Kowalika (14 bramek) oraz Jakuba Bornio (12 zdobytych goli).

Większość spotkań stoi na wyższym poziomie niż w poprzedniej edycji, a drużyny wielokrotnie o zwycięstwo walczą do ostatniej minuty meczu, przez co ciężko przed spotkaniem wskazać faworyta.

Więcej informacji o lidze Spartan Cup na stronie: www.spartancup.pl