fbpx

Zawodnicy Śląska w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy

John Yeboah - WKS Śląsk Wrocław

Erik Exposito, John Yeboah i Rafał Leszczyński zostali wybrani do jedenastki 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Bilans wspomnianych zawodników to dwa gole zdobyte i zero straconych, co przełożyło się na wyjazdowe zwycięstwo 2:0 z Pogonią Szczecin.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

19. seria gier przyniosła nam dość nieoczekiwany rezultat w Szczecinie. Skazywany na porażkę Śląsk, pomimo zdecydowanie mniejszego posiadania piłki i mniejszej liczby sytuacji bramkowych, ostatecznie pokonał 2:0 Pogoń i zdołał nieco odskoczyć od drużyn umiejscowionych tuż nad strefą spadkową. Duża w tym zasługa Johna Yeboaha i Erika Exposito, którzy wpisali się na listę strzelców, będąc zdecydowanie jasnymi punktami w układance trenera Ivana Djurdjevicia. Nie można zapominać także o golkiperze wrocławskiej ekipy, który swoimi interwencjami zapobiegł utracie bramki przez Wojskowych i tym samym zdołał powstrzymać szczecinian przed zdobycie choćby kontaktowego gola.

Yeboah, Exposito i Leszczyński zostali docenieni przez piłkarskich ekspertów i znaleźli się wśród jedenastu najlepszych graczy 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Obok zawodników Śląska w zestawianiu znaleźli się także: Malarczyk, Rossi, Kun, Dagerstal, Zator, Wszołek, Josue, Pawłowski.

Sprawdźcie, jak wybór zawodników WKS Śląska Wrocław do jedenastki kolejki argumentuje oficjalna strona PKO Ekstraklasy – ekstraklasa.org.

Rafał Leszczyński – Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław to jedyna drużyna, która w 19. kolejce sezonu 2022/2023 zachowała czyste konto w meczu wyjazdowym. Podopiecznym Ivana Djurdjevicia ta sztuka udała się na trudnym terenie w Szczecinie i duża w tym zasługa Rafała Leszczyńskiego. Golkiper popisał się imponującą liczbą sześciu interwencji, które pozwoliły jego drużynie na zachowanie drugiego czystego konta od sierpnia zeszłego roku.

John Yeboah – Śląsk Wrocław

Kluczowa postać w układance Ivana DjurdjeviciaJohn Yeboah napędza większość ataków Śląska Wrocław, doskonale dryblując i stwarzając swoim kolegom dogodne okazje bramkowe. Skrzydłowy wziął na siebie odpowiedzialność, gdy w 86. minucie meczu z Pogonią Szczecin podwyższył prowadzenie strzałem z rzutu karnego. 

Erik Exposito – Śląsk Wrocław

Najlepszy drybler PKO Bank Polski Ekstraklasy wrócił do wyjściowego składu Śląska Wrocław i od razu wpisał się na listę strzelców. W Szczecinie pracował za dwóch – przebiegł ponad jedenaście kilometrów, dziesięciokrotnie urywając się obrońcom rywala podczas sprintów. Gdyby nie Erik Exposito, wrocławianie prawdopodobnie nie wróciliby ze Szczecina z kompletem punktów.

fot. https://sportsworldghana.com