fbpx

Legnica: W piątek Miedź wraca do treningów

Już w piątek, 2 grudnia, piłkarze Miedzi Legnica rozpoczną przygotowania do rundy rewanżowej PKO Ekstraklasy. Na początek legniczan czekają testy motoryczne, a następnie rozegrają cztery mecze kontrolne, spośród których trzy toczone będą podczas obozu przygotowawczego w Turcji.

Legniczanie w piątek i w sobotę odbędą szereg testów motorycznych, a w niedzielę rozegrają wewnętrzną gierkę. Do 17 grudnia zespół pracować będzie na własnych obiektach. W tym okresie drużynę czeka pierwsze w trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach spotkanie kontrolne. Legniczanie pojadą na starcie z Górnikiem Zabrze.

– Przede wszystkim cieszę się, że wracamy do treningów w dobrych nastrojach, które każdemu udzielają się jeszcze po zwycięstwie z Górnikiem. Mimo, że od spotkania minęło już prawie trzy tygodnie, to na pewno ten mecz zostaje w pamięci, daje nam dużo nadziei i jest motywacją do przygotowań, pokazując w którym kierunku musimy iść i jak pracować – mówi trener Grzegorz Mokry.

Z kolei od 17 grudnia do 3 stycznia zielono-niebiesko-czerwoni mają zaplanowaną świąteczno-noworoczną przerwę we wspólnych treningach, co nie oznacza jednak braku pracy. W tym czasie będą pracować indywidualnie, według przygotowanych przez sztab szkoleniowy rozpisek. Od 4 stycznia praca ukierunkowana będzie na pierwsze ligowe mecze w rundzie rewanżowej.

Następnie, od 9 do 19 stycznia drużyna będzie szlifować formę na zgrupowaniu w Turcji. Podczas obozu zespół znad Kaczawy planuje rozegranie trzech meczów kontrolnych. 

– Czeka nas bardzo trudny okres przygotowawczy, bo jest on stosunkowo krótki, a do tego przerywany świętami. Mamy wiele rzeczy do poprawy i zrobienia. Cieszy mnie możliwość trenowania i rozegrania trzech meczów kontrolnych z ciekawymi rywalami w dobrych warunkach w Turcji. Bardzo chciałbym, żeby pogoda nam nie przeszkodziła podczas treningów w Polsce, szczególnie w grudniu, gdy będziemy mieli do zrealizowania wiele elementów nie tylko stricte piłkarskich, ale też motorycznych. Jeśli chodzi o typowe przygotowanie techniczno-taktyczne, kluczowe rzeczy będą odbywały się w Turcji, gdzie na zielonych murawach będziemy szlifować taktykę pod pierwsze kolejki ligowe – dodaje szkoleniowiec Miedzi.

27 stycznia, o godz. 18.00 legniczanie domowym starciem z Radomiakiem wznowią zmagania piłkarskiej Ekstraklasy.

Plan przygotowań Miedzi:

2.12-16.12.2022 – treningi w Legnicy;

10.12.2022 – mecz kontrolny Górnik Zabrze – Miedź Legnica;

17.12.2022-03.01.2023 – urlopy świąteczno-noworoczne;

4.01 – powrót do treningów w Legnicy;

9.01-19.01.2023 – zgrupowanie w Turcji (3 sparingi: 12, 15 i 18.01);

27.01.2023 – powrót PKO Bank Polski Ekstraklasy (Miedź – Radomiak, godz. 18.00).

źródło: miedzlegnica.eu