fbpx

Legnica: Nowy trener drużyny CLJ Miedzi

Ednaro Monteiro, dotychczasowy szkoleniowiec zespołu U16 Miedzi Legnica, w rundzie wiosennej poprowadzi zespół U19, występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów.

Ednardo Monteiro z powodzeniem prowadził Miedź U16 w rundzie jesiennej trwającego sezonu i na półmetku rozgrywek zajmował 3. miejsce w lidze dolnośląskiej. Jego praca została doceniona i poskutkowała awansem w Akademii. Ednardo Monteiro w rundzie wiosennej będzie pierwszym trenerem Miedzi Legnica CLJ U19.

– To dla mnie wielkie wyzwanie. Nie miałem nigdy szansy pracować na poziomie centralnym. Pod kątem zawodowym i osobistym jest to dla mnie duży plus. Sytuacja zespołu nie jest łatwa, ale wierzę, że końcowe oceny, jakich będziemy mogli podjąć się po rundzie wiosennej, będą optymistyczne – mówi Ednardo Monteiro.

Celem Miedzi Legnica CLJ U19 jest walka o utrzymanie w CLJ. Jak mówi trener Monteiro, przed nim i jego zespołem wysoka wspinaczka, aby to osiągnąć.

– Nie możemy grać w lidze bez żadnego celu. Przed nami wielka góra do przejścia i będziemy musieli zrobić wszystko, aby wejść na jej szczyt – dodaje Ednardo Monteiro.

źródło: miedzlegnica.eu