fbpx

Legnica: Miedź testuje Alejandro Lopeza Moreno

25-letni środkowy pomocnik Alejandro Lopez Moreno przebywa obecnie na testach w Miedzi Legnica. Hiszpan ma na koncie 121 występów w trzech najwyższych klasach rozgrywkowych w swojej ojczyźnie.

Pierwszym klubem Lopeza był Unión FB Jabac i Terrassa FC, z którego trafił do grup młodzieżowych RCD Espanyol. W zespole z Katalonii zanotował cztery występy w LaLiga w sezonie 2018/2019. Na kolejne rozgrywki wypożyczony został do CD Lugo. Z kolei w styczniu 2021 roku trafił do CD Mirandés.

Łącznie na drugim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii rozegrał 75 spotkań, zdobywając 3 bramki i notując 5 asyst. W poprzednim sezonie na zapleczu LaLiga zagrał w 35 meczach, strzelając gola i zaliczając 2 asysty.

– Jest to środkowy pomocnik, który zanotował wiele występów na drugim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. To zawodnik zaawansowany technicznie, o ciekawej wizji gry. Chcemy mu się przyjrzeć, z tego względu, że ostatnie pół roku pozostawał bez klubu, ale wcześniej prezentował się naprawdę bardzo ciekawie. Będzie trenował z nami przez najbliższe trzy dni, a następnie zagra mecz w Dreźnie. Po nim ocenimy jego przydatność do zespołu – mówi trener Grzegorz Mokry.

źródło: miedzlegnica.eu