fbpx

Legnica: Kaczemba na dłużej w Miedzi

Jakub Kaczemba zawodnik Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica nie tak dawno podpisał swój pierwszy, profesjonalny kontrakt z Miedzią, a w tym tygodniu przedłużył go o kolejny rok. Dzięki temu utalentowany obrońca będzie zawodnikiem legnickiego klubu do końca grudnia 2025.

Poprzedni kontrakt młodego obrońcy obowiązywał do końca 2024 roku, jednak w związku z szybkim rozwojem Kaczemby i jego osiągnięciami sportowymi, Miedź zdecydowała się podpisać z nim aneks, na mocy którego kontrakt będzie obowiązywał do końca 2025 roku

– Jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Przez ostatni rok wykonałem bardzo solidną pracę. Dostałem powołania do kadry Polski, w której zadebiutowałem. Jest to dla mnie i moich rodziców ogromny sukces. Dodatkowo występuję w drużynie CLJ U19, czyli o trzy roczniki wyżej. Jest to dla mnie duże wyzwanie ale daje sobie z nim radę. Moim celem w trakcie obowiązywania tego kontraktu jest znalezienie się w kadrze Miedzi II Legnica i rozegranie w niej jak największej liczby minut. Docelowo chciałbym zadebiutować w pierwszym zespole  – mówi Jakub Kaczemba, zawodnik Akademii Miedzi.

– Jakub jest przykładem modelowo prowadzonej ścieżki rozwoju zawodnika w naszej akademii od kategorii U10 do obecnej U19 (wiekowo zawodnik U16przyp. red.) opartej na obustronnym zaufaniu do projektu zgodnie z jego zasadami i celami. Słowa uznania przede wszystkim dla rodziców zawodnika za ukształtowanie młodego człowieka, wychowanie w oparciu o najważniejsze wartości oraz zaufanie do Akademii Miedzi. Z ogromnym podziwem przyglądam się ostatnim sukcesom Jakuba, za które należy uznać rywalizację na poziomie CLJ U19 z zawodnikami 3 lata starszymi oraz występy w młodzieżowej Reprezentacji Polski U16. Jestem spokojny o dalszy rozwój zawodnika, ponieważ jego funkcjonowanie poparte jest profesjonalizmem i etosem pracy na najwyższym poziomie – dodaje Tomasz Syska, dyrektor APML.

źródło: miedzlegnica.eu