fbpx

Legnica: Giannis Masouras piłkarzem Miedzi

Miedź Legnica na zasadzie transferu definitywnego pozyskała z greckiego Olympiakosu SFP 26-letniego prawego wahadłowego Giannisa Masourasa. Grecki defensor znany jest w Polsce z występów w Górniku Zabrze, a z legnickim klubem podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

Mierzący 181 cm wzrostu Giannis Masouras jest wychowankiem Apollonu Patras. Jego kolejnymi klubami były Panachaiki Gymnastiki Enosi oraz Atlitiki Enosi Larisa, w którym zadebiutował w greckiej elicie. Tam dostrzeżony został przez Olympiakos SFP. Z najbardziej utytułowanego greckiego zespołu wypożyczany był do klubów Panionios GSS i AE Larisa, a także Górnika Zabrze oraz niderlandzkiej Sparty Rotterdam.

– Giannisa znaliśmy już z wcześniejszej gry w PKO BP Ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze. Notował tam dobre występy. Konsultowaliśmy się też z trenerami, którzy z nim pracowali. Oczywiście był również testowany przez nas przez kilka dni. Zagrał niezły mecz w Zabrzu. Przeszedł szereg testów motorycznych, w których wypadł dobrze. Wzmocni nam konkurencję przede wszystkim na prawej stronie boiska, na prawym wahadle. Jest szybkim zawodnikiem, lubiącym się ścigać i mającym sporo atutów w grze ofensywnej. W obronie jest nieustępliwy, waleczny i wygrywający sporą liczbę pojedynków – charakteryzuje gracza trener Grzegorz Mokry.

źródło: miedzlegnica.eu