fbpx

Legnica: 18-letni Bogacz na dłużej w Miedzi

Bogacz Miedź Legnica

18-letni Wiktor Bogacz podpisał nowy kontrakt z Miedzią Legnica. Mierzący 193 cm młodzieżowiec parafował umowę obowiązującą do 31 grudnia 2025 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Bogacz to młody napastnik, który występuje w zespołach Miedzi, grających w III lidze i w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Co ważne, dzięki świetnej postawie na niższym szczeblu trafił także do szerokiej kadry pierwszej drużyny, będąc zgłoszonym do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy z początkiem kwietnia, a swoje pierwsze kroki na seniorskich treningach stawiał już we wrześniu 2021. Niestety, wówczas jego rozwój wyhamowały kontuzje, jednak od stycznia młodzieżowiec regularnie trenuje i gra.

Perspektywiczny zawodnik w szybkim tempie nadrobił stracony czas, wracając do wysokiej dyspozycji. Z Miedzią II zdobył Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Legnica, awansując do wojewódzkiego finału tych rozgrywek. Nowa umowa będzie wiązać Bogacza z Miedzią do końca 2025 roku. Zawiera również opcję przedłużenia o kolejne dwa lata.

– Wiktor to zawodnik, który ma przede wszystkim bardzo dobre warunki fizyczne. Jest wysoki, a do tego bardzo silny jak na swój wiek i szybki. Oby tylko omijały go kontuzje. Myślę, że gdyby nie one, zdecydowanie wcześniej mógł trenować z pierwszą drużyną, pomagając juniorom i drugiemu zespołowi w zdobywaniu bramek. Teraz jego forma zwyżkuje. Pomógł rezerwom w  Pucharze Polski, a ostatnio zdobył bramkę w meczu z Górnikiem II Zabrze. Jest to zawodnik perspektywiczny, który może na stałe zagościć w pierwszej drużynie. Ma duży spokój jeśli chodzi o wykończenie akcji. Nie szuka tylko tego, żeby ładnie uderzyć, ale przede wszystkim stara się oddać skuteczny strzał, dający bramkę. Jest lewonożny, a tacy zawodnicy są pożądani w każdym zespole – ocenia trener Grzegorz Mokry.

źródło: miedzlegnica.eu

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.