fbpx

Lavićka: Legia zaprezentowała konsekwencję i wykorzystała nasze błędy

Na pomeczowej konferencji po spotkaniu Legia – Śląsk (2:0) nie zabrakło szkoleniowca gości z Dolnego Śląska Vitezslava Lavićki. Zobaczcie, jak czeski trener ocenił występ swoich podopiecznych.

Vitezslav Lavička: – Przyjechaliśmy do Warszawy z szacunkiem do przeciwnika  i jego jakości, ale też z naszą taktyką i chęcią do zaprezentowania dobrej gry. W takim meczu potrzeba jednak wiele konsekwencji. Przed przerwą trzymaliśmy dobrą aktywność, długo prowadziliśmy grę. Nie potrafiliśmy jednak wykorzystać szans i mocniej zagrozić. Legia czekała na swoje okazje, miała bardzo szybkie przejście do ofensywy. Straciliśmy pierwszą bramkę, za późno zareagowaliśmy i Gwilia to wykorzystał. 

– Po zmianie stron za szybko straciliśmy drugiego gola. Przegraliśmy pojedynek z Pekhartem, a ten wyłożył piłkę Gwilii. Umiejętności i szybka współpraca ofensywnych zawodników Legii sprawiała nam problemy. Walczyliśmy o swoje szanse, ale później, gdy już straciliśmy Diego Żivulicia, było bardzo ciężko. Z takim przeciwnikiem granie w osłabieniu jest niezwykle wymagające. Legia wygrała zasłużenie. Dla nas to lekcja. 

– W tym meczu były dobre rzeczy z naszej strony, ale i błędy, które Legia wykorzystała. Chcieliśmy grać swoją grę, być aktywni, pokazać więcej z przodu. Legia zaprezentowała konsekwencję i bezkompromisowo wykorzystała nasze błędy. Gratulacje dla nich. 

– Zmiany dokonaliśmy dlatego, by dać na boisko nową energię dla drużyny, nie myśleliśmy o odpoczywaniu przed czwartkowym spotkaniem. Zmiennicy zrobili sporo pracy, ale nie udało im się odwrócić losów meczu. Musimy teraz zrobić szybką odnowę, analizę meczu i w pełni skupić się na starciu z Cracovią.

źródło i fot: slaskwroclaw.pl