fbpx

Lato z lacrosse – półkolonie dla dzieci i młodzieży

Kosynierzy Wrocław – siedmiokrotni Mistrzowie Polski w lacrosse – zapraszają wrocławskie dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat (chłopców i dziewczęta) na sportowe półkolonie!

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 uczestnicy będą brali udział w zajęciach w kompleksie Stadionu Olimpijskiego – na Polach Marsowych. W programie – poza oczywiście podstawami lacrosse – także zabawy integracyjne, ruchowe, gry dydaktyczne, nauka pierwszej pomocy oraz zwiedzanie atrakcyjnych obiektów Wrocławia. Codziennie przewidziano ciepły posiłek dla dzieci.

– Każdy może spróbować swoich sił w lacrosse, wystarczy brak przeciwwskazań zdrowotnych – mówi Maciej Krupniewski, kierownik kolonii. Nasza dyscyplina, nazywana najszybszym sportem na dwóch nogach, to połączenie szybkości, siły, zwinności i efektownych goli.
Przy pomocy kijów zakończonych siatką jedna drużyna stara się zdobyć punkt trafiając piłką do bramki. Wszystkiemu towarzyszy sporo kontaktu fizycznego, rozgrywka wygląda mniej więcej jak połączenie piłki nożnej, koszykówki i hokeja na lodzie. Na pewno dzieciaki porządnie się zmęczą, ale i będą się doskonale bawić! Poza tym w planie mamy też szereg innych aktywności, nie da się nudzić – dodaje Krupniewski.

Całkowity koszt udziału w półkoloniach to 100 zł za cały turnus, trwający od poniedziałku do piątku w danym tygodniu. Pierwszy turnus rusza już w poniedziałek, 13.07.2020., kolejny 20.07.2020. i tak aż do końca sierpnia. W cenie znajdują się opłaty za wyżywienie, bilety wstępu do poszczególnych obiektów – brak dodatkowych opłat. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.lacrosse.wroclaw.pl.