Łaguta pożegnał się z GKM. Teraz Sparta?

Po wczorajszym spotkaniu GKM Grudziądz – Sparta Wrocław z kibicami gospodarzy pożegnał się Artiom Łaguta. 30-letni Rosjanin o swoim odejściu poinformował w trakcie pomeczowego wywiadu. Czy teraz czas na Spartę?O jego transferze do wrocławskiej Sparty mówiło się już od wielu tygodni, choć pytany o ewentualne odejście z Grudziądza Łaguta niejednokrotnie powtarzał, że na ten moment jeździ dla GKM-u i tematu nie ma. Jak się okazało, jest! Po wczorajszej porażce z wrocławską drużyną Łaguta w trakcie pomeczowego wywiadu pożegnał się z grudziądzkimi kibicami, choć nazwy nowego pracodawcy nie zdradził.

– Dziękuję za wszystkie lata. Atmosfera w klubie była bardzo dobra i na to nie mogłem narzekać. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali – kibicom, zarządowi i trenerom, a także wszystkim ludziom związanym z Grudziądzem. Ten sezon był dla mnie ostatnim w GKM-ie – powiedział w wywiadzie rosyjski żużlowiec.

Łaguta, który reprezentował barwy GKM-u przez 6 sezonów (907 punktów i 23 bonusy) zdradził jedynie, że chciałby się znaleźć w ekipie, z którą powalczy o playoffy i medale. Zatem, wydaje się, że wszystko wskazuje na to, jakoby od nowego sezonu Rosjanin przywdział kewlar Sparty!

W tym sezonie Łaguta był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojej drużyny, notując średnio 2,480 punktu na bieg.

fot. gkm.grudziadz.net