fbpx

KS Praesidium Wrocław rozdaje karty!

Wrocławski klub judo ma powody do dumy. W zakończonych niedawno mistrzostwach Polski seniorów w Warszawie zawodnicy i zawodniczki tej drużyny zdominowali rywalizację i wygrali klasyfikację generalną. Podopieczni Patryka Jamińskiego – głównego trenera, wywalczyli aż 5 medali. Złote krążki zdobyli Arkadiusz Makarewicz i Damian Szwarnowiecki, srebro Dawid Hypta, a brąz Marta Kuraś (sześciokrotna mistrzyni Polski dołączyła do niedawno do zespołu) i Sebastian Marcinkiewicz.

– Wicemistrzostwo kraju w najstarszej grupie wiekowej uważam za swój największy dotychczasowy sukces w karierze. Jest to mój 9 medal mistrzostw Polski, a do kolekcji brakowało mi wyłącznie medalu z imprezy seniorskiej. Cieszę się, że razem z Praesidium Wrocław w końcu mogłem tego dokonać. Teraz czas na medal na arenie europejskiej i światowej – mówi Dawid Hypta, wicemistrz Polski Seniorów.

– To dla nas wielka sprawa – mówi Patryk Iwaszkiewicz, prezes zarządu KS Praesidium i dodaje: – Jesteśmy najlepszym klubem w Polsce. Nasz team jest bardzo młody, mamy dopiero dwa lata. Kiedy budowaliśmy klub na zgliszczach Gwardii, nie spodziewaliśmy się, że w krótkim czasie tak bardzo rozwiniemy się sportowo i organizacyjnie.

Przedstawiciele klubu zapewniają jednak, że nie zamierzają spocząć na laurach, a wręcz przeciwnie, chcą postawić kolejne kroku w celu dalszego rozwoju.

– Takie sukcesy tylko nas mobilizują. Jesteśmy najlepszym klubem w Polsce i zawsze będziemy starali się trzymać najwyższy poziom – zapowiada Patryk Jamiński, główny trener i dodaje: – W KS Praesidium Wrocław staramy się wprowadzać najwyższe standardy. Judocy mają do dyspozycji profesjonalną salę do treningów, mogą korzystać z odnowy biologicznej, komory hiperbarycznej. Do dyspozycji naszych zawodników jest także trener motoryczny Amit Batra, który jest doktorem fizjologii. Jest z nami psycholog, trener mentalny Daria Albers, która pracuje też z Jankiem Błachowiczem, zawodnikiem UFC. Pomaga nam dietetyk Arkadiusz Makarewicz, który jest też aktualnym mistrzem Polski seniorów. Warto wspomnieć o Arkadiuszu Kisielewiczu, byłym medaliście mistrzostw Polski seniorów. Naszym fizjoterapeutą jest Artur Karapetyan, trenerem koordynatorem Zbigniew Zamęcki. Ponadto, współpracujemy też z Tomaszem Kowalskim, jednym z najlepszych judoków ostatnich lat w Polsce.

Warto zaznaczyć, że sukcesy klubu nie byłyby możliwe bez wsparcia miasta Wrocławia z panem prezydentem Jackiem Sutrykiem na czele oraz bez pomocy głównego sponsora PKN Orlen.