fbpx

Krzysztof Gibek zostaje w Gwardii!

Najlepiej punktujący GWR z poprzedniego sezonu z nową umową! Krzysztof Gibek sezon 2019/20 zakończył z mianem pierwszej strzelby KFC Gwardia. Dziewiąte miejsce wśród punktujących w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn i do tego trzeci wśród najlepiej serwujących na pierwszoligowym polu. We Wrocławiu Gibek spędzi drugi sezon.

Warto przypomnieć, że Gibek do KFC Gwardia trafił z innego pierwszoligowca, KPS Siedlce. Wcześniej przez pięć sezonów występował w drugiej lidze w Opolu. W siedleckiej drużynie był jednym z liderów zespołu. Sezon 2018/19 zakończył na pierwszym miejscu wśród najlepiej serwujących KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Jak widać, we Wrocławiu również utrzymał wysoki poziom w tym względzie, utrzymując się na ligowym podium. A do tego dołożył miano najlepiej punktującego, kończąc przerwany sezon z dorobkiem 310 punktów (z czego 47 bezpośrednio z pola serwisowego).

– Wybór był oczywisty. KFC Gwardia jeszcze przed poprzednim sezonem pokazała mi wizję rozwoju klubu w kolejnych latach. Sądzę, że przedłużenie kontraktu jest naturalną konsekwencją celów, jakie przed sobą stawiamy. Stworzyliśmy ciekawy zespół w minionym sezonie, a ten, który teraz przedstawiamy, również zapowiada się bardzo interesująco. Powinniśmy walczyć o najwyższe pozycje w lidze. Dodatkowo cieszę się, że zostaję we Wrocławiu, mieście, które bardzo przypadło mi do gustu. Niczego tu nie brakuje, atrakcji jest mnóstwo, a trzeba też mieć świadomość, że robi się tu atmosfera dla męskiej siatkówki. Widać to było już w poprzednim sezonie, patrząc na frekwencje w Hali Orbita – mówi Gibek.

Przyjmujący KFC Gwardia w minionym sezonie tworzył najczęściej parę przyjmujących z Łukaszem Lubaczewskim. Gibek był ważną kartą w składzie drużyny trenera Krzysztofa Janczaka. Przedłużenie umowy z tym siatkarzem, to z jednej strony docenienie jego wartości dla drużyny, a z drugiej, świadome utrzymanie trzonu teamu z minionych rozgrywek.

– To, że Krzysiek zostaje w naszym zespole, bardzo mnie cieszy. Gibek to ważna postać. Inteligentny, świadomy facet, który z meczu na mecz coraz bardziej się rozkręcał. Końcówkę sezonu miał bardzo fajną i myślę, że teraz, znając już moją metodykę pracy na treningu, będzie okazja od początku wrzucić wysoki bieg u Gibka. Krzysiek na pewno ma jeszcze kilka atutów w rękawie i myślę, że kibice będą pozytywnie zaskoczeni. Ważne jest też to, że cenni siatkarze zostają w naszej drużynie – ocenia trener KFC Gwardia, Krzysztof Janczak.

Gibek to piąta karta odkryta podczas #gramyrazem na sezon 2020/21. KFC Gwardia przedłużyła kontrakty z trenerem Krzysztofem Janczakiem i środkowym, kapitanem Arkadiuszem Olczykiem oraz przyjmującym Krzysztofem Gibkiem. Z nowych twarzy we Wrocławiu na liście są: rozgrywający Mateusz Biernat i atakujący Damian Wierzbicki.