fbpx

KRISPOL 1 Liga. Zapowiedź meczu KFC Gwardia Wrocław-LUK Politechnika Lublin

KFC Gwardię Wrocław czeka kolejny ciężki mecz w KRISPOL 1 Lidze. Do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża bowiem drużyna LUK Politechniki Lublin. Dzisiejszy rywal Gwardii zajmował przed 19. kolejką, która rozpoczęła się wczoraj, 3. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 34 punktów. Z kolei wrocławianie tracą do swoich rywali dwa oczka i ewentualne zwycięstwo Gwardii 3:0 lub 3:1 pozwoli podopiecznym Krzysztofa Janczaka na awans w tabeli.

LUK Politechnika Lublin to beniaminek, który nadspodziewanie dobrze radzi sobie w bieżących rozgrywkach. Lublinianie jako pierwsi wygrali z liderującym w tabeli zespołem Stali Nysa 3:2. Ten mecz był ostatnim w 2019 roku, który LUK Politechnika zakończyła na 2. miejscu z bilansem 11-4. Dzisiejszy rywal Gwardii dużo gorzej radzi sobie w 2020 roku. Lublinianie rozegrali dotychczas 3 spotkania i wszystkie te mecze przegrali stosunkiem 2:3.

Uwaga na super trio Luk Politechniki

Mimo serii porażek drużyna LUK Politechniki to wymagający rywal, mający w swoich szeregach znakomitych zawodników. Tacy gracze jak, Damian Wierzbicki, Paweł Rusin czy Kamil Durski są albo najlepszym, albo jednymi z dwóch, trzech topowych siatkarzy na swojej pozycji w KRISPOL 1. Lidze.

Pierwszych z nich to najlepiej punktujący zawodnik KRISPOL 1 Ligi z dorobkiem 337 punktów (50,84% skuteczności w ataku). Paweł Rusin to drugi najlepiej punktujący zawodnik (294 pkt), a także najlepiej przyjmujący zawodnik ligi (63,55%). Z kolei rozgrywający LUK Politechniki Kamil Durski zdobywał już czterokrotnie statuetkę MVP meczu.

Wrocławianie muszą zagrać dzisiaj dobre spotkanie, aby zatrzymać tych zawodników i zgarnąć pełną pulę. Za Gwardią mogą przemawiać tegoroczne statystyki, gdyż wrocławianie przegrali tylko jedno z trzech spotkań, a dwa pozostałe wygrali bez straty seta, a ich dzisiejsi rywale w tym roku nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa.

Jednego, czego możemy być pewni, to spore emocje, których nigdy nie brakuje w hali Orbita. KFC Gwardia Wrocław zwycięstwem za 3 punkty może awansować na podium tabeli KRISPOL 1 Ligi, a czy tak się stanie, przekonamy się już wieczorem.

Początek dzisiejszego spotkania o godz. 17.30 w hali Orbita. Transmisję z rywalizacji pomiędzy KFC Gwardią Wrocław a LUK Politechniką Lublin przeprowadzi telewizja Polsat Sport.