fbpx

KRISPOL 1. Liga: Norwid Częstochowa pokonany po raz drugi!

W 24. kolejce KRISPOL 1. Lidze KFC Gwardia Wrocław wygrała gładko na wyjeździe z drużyną Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0. Wrocławianie przeważali od pierwszej do ostatniej piłki.

KFC Gwardia Wrocław miała dzisiaj do rozegrania ostatnie wyjazdowe spotkanie w fazie zasadniczej KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Wrocławianie przystąpili do rywalizacji w roli faworyta i bardzo szybko potwierdzili to na parkiecie.

Gwardia rozpoczęła z wysokiego “C” od prowadzenia 6:2. Wrocławianie przeważali w każdym aspekcie gry i powiększali swoją przewagę z minuty na minutę (17:9). Finalnie KFC Gwardia Wrocław zakończyła pierwszego seta wynikiem 25:16. Przekonujące zwycięstwo na otwarcie meczu było dobrym prognostykiem na resztę spotkania. 

Drugą partią rozpoczęła się od wyrównanej gry(4:4) i dużo lepszej postawy gospodarzy. Siatkarze Norwida Częstochowa postawili się w drugim secie Gwardzistom i przez większą część tej części meczu mieliśmy minimalne prowadzenie wrocławian. Na szczęście w końcówce Gwardia zagrała skuteczniej i zakończyła drugiego seta wygraną 25:22.

Wyraźnie podrażnieni przegranymi dwoma setami gospodarze ruszyli do ataków w trzeciej odsłonie. Od początku mieliśmy wyrównaną grę z minimalną przewagę drużyny z Częstochowy. Gospodarze przed końcową fazą trzeciej partii prowadzili nawet 19:17. Podopieczni Krzysztofa Janczaka po raz kolejny pokazali jednak, że cały czas liczą się w walce o najwyższe lokaty w KRISPOL 1. Lidze i po emocjonującej końcówce wygrali na przewagi 27:25.

KFC Gwardia Wrocław w ostatnim wyjazdowym meczu rundy zasadniczej KRISPOL 1. Ligi pokonała pod Jasną Górą drużynę Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0. Najwięcej punktów dla Gwardii zdobył dzisiaj Krzysztof Gibek, którego licznik zatrzymał się na 17 oczkach.

Dzięki tej wygranej wrocławianie pozostają cały czas w grze o 4. miejsce przed fazą play-off. Ostatnie dwa mecze Gwardia rozegra w Orbicie a rywalami podopiecznych Krzysztofa Janczaka będą KPS Siedlce oraz SPS Chrobry Głogów.

Exact Systems Norwid Częstochowa-KFC Gwardia Wrocław 0:3 (16:25, 22:25, 25:27)

Norwid: Mosina 10, Usowicz 10, Kogut 8, Piotrowski 5, Siwicki 5, Siemiątkowski 4, Busch 2, Kraś 1, Franczak 1.

Gwardia: Gibek 17, Wnuk 12, Olczyk 7, Maćkowiak 5, Lubaczewski 4, Nowosielski 3, Makinen 1.