fbpx

KPR Kobierzyce z kolejnym zwycięstwem w PGNiG Superlidze Kobiet

W 14. kolejce PGNiG Superligi Kobiet piłkarki KPR Kobierzyce pokonały drużynę EUROBUD JKS Jarosław 38:31. Aż 15 bramek w dzisiejszym meczu dla gospodarzy rzuciła niezawodna Kinga Jakubowska.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania była drużyna KPR Kobierzyce, która przed 14. serią spotkań zajmowała 3 miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet z przewagą czterech punktów nad swoimi dzisiejszymi rywalkami. Kobierzyczanki w poprzedniej kolejce stoczyły zacięty bój z Perłą Lublin. Lider tabeli ostatecznie okazał się minimalnie lepszy (25:26), ale podopieczne Edyty Majdzińskiej mogły być z siebie zadowolone.

Dzisiejsze spotkanie od prowadzenia rozpoczęły piłkarki EUROBUD JKS Jarosław za sprawą trafienia Moniky Bancilon. W odpowiedzi bramkarkę drużyny gości pokonała niezawodna Kinga Jakubowska i po trzech minutach mieliśmy remis 1:1. Wyrównana gra toczyła się tylko do 7. minuty meczu, gdy na tablicy wyników było 4:4. Od tego momentu inicjatywę przejęły piłkarki KPR Kobierzyce i po bramkach Julii Walczak i Zoricy Despedovskiej odskoczyły na dwa oczka przewagi. Kobierzyczanki z każdą minutą powiększały swoją przewagę i nie pozwalały zbliżyć się drużynie z Jarosławia. Pierwsza połowa zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem drużyny KPR Kobierzyce 17:12. Dodatkowo w 30. minucie swój udział w spotkaniu zakończyła zawodniczka drużyny gości Julia Pietras, która zobaczyła czerwoną kartkę.

Od początku drugiej połowy kobierzyczanki nie zwalniały tempa i powiększały swoją przewagę. W 41. minucie meczu ich przewaga wynosiła już osiem bramek (24:16). W ataku KPR ponownie szalała Kinga Jakubowska, która raz za razem trafiała do bramki gości. Gospodynie w drugiej części meczu podwoiły swoją przewagę i na dwie minuty przed końcem spotkania prowadziły 38:28. Piłkarki JKS Jarosław zmniejszyły straty dopiero w końcówce, gdy karą dwóch minut ukarane zostały zawodniczki KPR Kobierzyce Julia Walczak oraz Monika Koprowska. Kobierzyczanki straciły w tym czasie trzy bramki, ale po 60. minutach to one cieszyły się ze zwycięstwa 38:31.

Najwięcej bramek w dzisiejszym meczu rzuciła Kinga Jakubowska, która trafiła do bramki rywalek aż 15 razy. W drużynie gości dobrze zaprezentowała się Moniky Bancilon, która rzuciła 11 bramek.

Drużyna KPR Kobierzyce umocniła się na trzecim miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet i ma obecnie 27 punktów. Nad czwartym w tabeli zespołem kobierzyczanki mają obecnie siedem oczek przewagi. W następnej kolejce rywalem KPR-u będzie drużyna MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Spotkanie zostanie rozegrane 1 lutego w hali im. A. Wójcika w Kobierzycach.

KPR Kobierzyce-EUROBUD JKS Jarosław 38:31 (17:12)

KPR: Jakubowska 15, Despedovska 3, Tomczyk 3, Wiertelak 3, Kucharska 2, Ivanovic 2, Michalak 2, Janas 2, Ilnicka 2, Piotrowska 1, Walczak 1, Wicik 1, Koprowska 1.

JKS: Bancilon 11, Balsam 6, Turkalo 4, Kozimur 3, Doniec 3, A.Szymborska 1, Amanda Szymborska 1, Pietras 1, Strózik 1.