Koszykarze Śląska meldują się w półfinale!

Udało się, podopieczni Oliviera Vidina po dogrywce zwyciężyli 83:81 z Treflem Sopot i w całej rywalizacji pokonali klub z Sopotu 3:1.

Dzisiejsze starcie nie było perfekcyjne w wykonaniu wrocławian, ale w kluczowych momentach pojedynku szczęście uśmiechało się właśnie do nich.

Kiedy w czwartej kwarcie gracze Vidina zaliczyli przestój i pozwolili przeciwnikom osiągnąć wynik 19:7, chyba nikt z kibiców nie sądził, że wrocławianie będą jeszcze w stanie “wrócić” do gry. Jednak wówczas z dystansu trafił Gibson (w regulamiowym czasie gry wrocławianie trafili zza łuku tylko 5 razy) i doprowadził do dogrywki, gdzie 17-krotni mistrzowie Polski spisywali się już wręcz wyśmienicie. Zaczęli od celnej trójki, a później stopniowo, krok po kroku rzutami wolnymi powiększali swoją przewagę. Co prawda, w końcówce również nie zabrakło emocji, a będący w szoku gracze miejscowych nie potrafili wykończyć prostych sytuacji.
Ostatecznie wrocławianie pokonali Trefl 83:81 i zapisali na swoim koncie trzecie zwycięstwo w tej rywalizacji, dzięki któremu awansowali do półfinału Energa Basket Liga, gdzie prawdopodobnie przyjdzie im się zmierzyć z ekipą z Zielonej Góry (walka o medale będzie toczyła się w “bańce” w Ostrowie Wielkopolskim).

Dziś na szczególne wyróżnienie zasłużył duet Jovanović – Gibson. Pierwszy zapisał na swoim koncie 16 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty, z kolei drugi dorzucił 15 oczek, zebrał 4 piłki i rozdał 5 kluczowych podań.

Trefl Sopot – WKS Śląsk Wrocław 81:83 (13:23, 24:18, 12:17, 19:10, 13:15d)

WKS: Jovanović 16, Gibson 15, Ramljak 13, Dziewa 11, Szlachetka 10, Stewart 4, Wójcik 2, Gabiński 1