fbpx

Koszykarski Śląsk jedzie do Dąbrowy Górniczej

W 2. kolejce Energa Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław wybierze się do Dąbrowy Górniczej. Trójkolorowi zmierzą się tam z miejscowym MKS-em, w którym do niedawna grało dwóch nowych zawodników Wojskowych Michał Gabiński i Mathieu Wojciechowski.

W inauguracyjnych meczach obie drużyny dostarczyły swoim kibicom wielu emocji. Śląsk wygrał u siebie 111:95 z HydroTruckiem Radom, prezentując ofensywny i widowiskowy basket, z kolei MKS po szalonym pojedynku i dwóch dogrywkach pokonał na wyjeździe GTK Gliwice 105:102.

fot. slask-wroclaw.eu

 – MKS to drużyna wymagająca, ale w naszym zasięgu. Swoją siłę opiera przede wszystkim na grających na obwodzie Amerykanach. Musimy jednak zrobić wszystko, by zespołową obroną zatrzymać ich indywidualne akcje. Rywale inaugurują sezon przed własną publicznością i na pewno będą bardzo zmobilizowani, ale znamy swoje atuty i zrobimy wszystko, aby wrócić do Wrocławia z kompletem punktów – mówi Kamil Łączyński, zawodnik Śląska Wrocław.

Nadchodzące spotkanie będzie wyjątkowe dla wspomnianych wcześniej Gabińskiego i Wojciechowskiego. Obaj w poprzednim sezonie grali dla MKS-u i wywalczyli z nim 6. miejsce w Energa Basket Lidze, które wielu ekspertów uznało za wynik ponad stan. 

– Cieszę się, że wracam do Dąbrowy, ale w żadnym stopniu nie zmienia to przygotowań do meczu. Nie mogę powiedzieć, że nie czuję sentymentu do czasu spędzonego w tej drużynie, ale na parkiecie nie będzie po nim śladu. Musimy być gotowi, wyjść na boisko i spróbować wygrać, bo to bardzo ważny pojedynek – twierdzi Wojciechowski. 

Sobotnie starcie pomiędzy MKS-em a Śląskiem rozpocznie się o godzinie 19.00, a bezpośrednią transmisję z tego pojedynku przeprowadzi platforma emocje.tv.