fbpx

Konrad Powroźnik zdobył 3 medale na MŚ w pływaniu w Brazylii

To kolejny raz kiedy zawodnik ŚWIT-u Wrocław Konrad Powroźnik notuje znakomity występ na arenie międzynarodowej. Tym razem przedstawiciel klubu ze stolicy Dolnego Śląska przywiózł aż trzy medale z mistrzostw świata głuchych w pływaniu, które odbywały się w Brazylii.

Konrad Powroźnik to pływak, o którym na łamach naszego serwisu już wspominaliśmy. Pomimo swojej wady słuchu nigdy się nie poddał i trenując bardzo ciężko, raz za razem pokonuje kolejne, coraz wyższe szczeble swojej przygody ze sportem.

Tym razem, zawodnik ŚWIT-u, który swoją karierę rozpoczynał w krotoszyńskim KS Krotosz z mistrzostwa świata głuchych w Brazylii przywiózł aż trzy krążki. Wywalczył brązowy medal na dystansie 400 metrów stylem zmienny, kolejny medal za trzecie miejsce dołożył w starcie sztafetowym 4×100 metrów także stylem dowolnym, gdzie pływał w składzie z Julią Dragan, Arturem Pióro i Julią Chmielewską, a na swoim koronnym dystansie, czyli 200 metrach stylem motylkowym zajmując drugie miejsce, dorzucił do medalowego worka srebro.

Serdecznie gratulujemy!