fbpx

Koniec spekulacji! Celeban na dłużej w Śląsku

Do końca czerwca 2022 roku umowę z wrocławskim klubem przedłużył Piotr Celeban, rekordzista pod względem występów dla Śląska w Ekstraklasie.

Najwięcej meczów dla Śląska w Ekstraklasie, seria 103. kolejnych ligowych spotkań z rzędu rozegranych w pełnym wymiarze czasowym, najskuteczniejszy obrońca, 10. najlepszy strzelec WKS-u w najwyższej klasie rozgrywkowej, mistrz i wicemistrz Polski, uczestnik europejskich pucharów, zdobywca Pucharu Ekstraklasy, reprezentant Polski… Lista osiągnięć i rekordów Piotra Celebana w zielono-biało-czerwonych barwach jest niezwykle długa, lecz nie zamknięta. Obrońca jeszcze przynajmniej przez dwa lata będzie grał w klubie z ul. Oporowskiej.

– Negocjacje związane z przedłużeniem współpracy trwały dosyć długo, ale kompromis, który osiągnęliśmy, pokazuje jak ważny dla Śląska jest Piotr Celeban oraz jak ważny dla Piotra Celebana jest Śląsk Wrocław. Piotr zdążył już zapisać piękną kartę w historii klubu i cieszymy się, że swoją przyszłość również chce wiązać ze Śląskiem i z Wrocławiem – zaznacza Piotr Waśniewski, prezes wrocławskiego klubu.

Celeban pierwszy raz został zawodnikiem Śląska wiosną 2006 roku, będąc wówczas na półrocznym wypożyczeniu z Pogoni Szczecin. W ówczesnej drugiej lidze 21-letni wtedy obrońca rozegrał szesnaście spotkań, strzelając dwa gole. Do Wrocławia wrócił dwa lata później, zostając podstawowym piłkarzem powracającego na najwyższy szczebel rozgrywkowy WKS-u.

W latach 2008-2012 Celeban święcił ze Śląskiem największe triumfy. Puchar Ekstraklasy w 2009 roku, wicemistrzostwo w 2011 i mistrzostwo rok później. W sezonie zwieńczonym złotym medalem kibice to właśnie “Celika” wybrali najlepszym zawodnikiem WKS-u. Obrońca grał również w europejskich pucharach oraz otrzymywał powołania do reprezentacji Polski. W całej karierze zaliczył w sumie 10 występów w narodowych barwach. 

– Spędziłem łącznie we Wrocławiu dekadę i bardzo mocno zżyłem się z tym miastem i wszystkimi kibicami WKS-u. Śmiało mogę powiedzieć, że to miejsce jest dziś moim domem, a Śląsk klubem, który z wielką dumą nadal chcę reprezentować. Zrobię co w mojej mocy, aby wspólnymi siłami WKS wrócił na sam szczyt, czyli tam, gdzie jego miejsce – podkreśla po podpisaniu nowej umowy Piotr Celeban.

Po zdobyciu tytułu Piotr odszedł do ligi rumuńskiej, przez dwa sezony grając dla FC Vaslui. Latem 2014 roku wrócił do Śląska, którego barw broni do dziś. W tym czasie zaliczył niesamowitą serię (ciągnącą się przez cztery sezony) 103 ligowych spotkań z rzędu rozegranych w pełnym wymiarze czasowym. 14 maja 2019 roku pobił z kolei wyczyn Mariana Kopyckiego pod względem liczby meczów dla WKS-u w ekstraklasie. Obecnie ma ich na koncie 296. I to nie koniec! Dotychczasowa umowa zawodnika obowiązywała do końca czerwca 2020 roku i zawierała opcję przedłużenia w przypadku rozegrania określonej liczby minut. Osiągnięte dziś porozumienie sprawia, że kibice we Wrocławiu przez dwa kolejne sezony będą mogli liczyć na Celebana bez spełniania dodatkowych warunków.