Kolejne zwycięstwo TBS Śląsk II w I lidze!

W 4. kolejce I ligi koszykówki drużyna TBS Śląsk II Wrocław pokonała w wyjazdowym spotkaniu 82:80 Zetkamę Doral Nysę Kłodzko i odniosła trzecie zwycięstwo w bieżącej kampanii.

Co ciekawe, wrocławianie pojechali do Kłodzka w zaledwie 9-osobowym składzie, ale zespół został poniekąd wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny – na parkiecie oglądaliśmy m.in. Aleksandra Dziewę, który na parkiecie spędził niespełna 11 minut czy Jakuba Musiała, którego mogliśmy oglądać nieco ponad 25 minut.

Choć do przerwy wrocławianie musieli uznać wyższość przeciwnika (strata 6 punktów), to jednak w kolejnych dwóch odsłonach podopieczni Jerzego Chudeusza prezentowali się bardzo dobrze. Co prawda, w trzeciej ćwiartce rezerwy Śląska przegrały z miejscowymi 21:23 i do finałowej rywalizacji przystępowały ze stratą 8 punktów, to jednak właśnie wszystko co najlepsze w tym spotkaniu rozegrało się w ciągu ostatnich 10 minut, a tak naprawdę w ostatniej minucie.

W ciągu ostatnich 60 sekund Szymon Tomczak zapisał na swoim koncie 7 punktów, do tego dołożył zbiórkię i… blok 4 sekundy przed końcem pojedynku! To w głównej mierze jego znakomita dyspozycja przesądziła o ostatecznym zwycięstwie Śląska II z Doralem Nysą Kłodzko 82:80!

Wrocławianie tym samym zapisali na swoim koncie już trzecie zwycięstwo na I-ligowych parkietach i z bilansem 3:0 zajmują 5. miejsce w tabeli I ligi, mając rozegrane jedno spotkanie mniej niż reszta stawki.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – TBS Śląsk II Wrocław 80:82 (19:20, 22:15, 23:21, 16:26)

Śląsk II: Tomczak 26, Gordon 14, Dziewa 11, Marchewka 9, Leńczuk 7, Musiał 6, Strzępek 4, Kozłowski 3, Góreńczyk 2