fbpx

Kolejne trzy zespoły dołączają do siatkarskiej I ligi

W poniedziałek, 15 czerwca, przedstawiciele Polskiej Ligi Siatkówki poinformowali, że w TAURON 1. Lidze Mężczyzn w sezonie 2020/2021 wystąpi trzech beniaminków. Będą to: BAS Białystok, Olimpia Sulęcin, a także Avia Świdnik.

– Już wcześniej współpracowaliśmy z klubem z Sulęcina i pod względem wiarygodności oraz rzetelności jego pracy nasza ocena była bardzo wysoka. Z kolei nowy ośrodek z Białegostoku ma duży potencjał, który może być świetnie wykorzystany dla dobra naszych rozgrywek. Patrząc na entuzjazm, zapał i wolę walki obu ośrodków, nie mogliśmy podjąć innej decyzji, bez krzywdzenia którejś ze stron i odbierania jej szans na rozwój czy pozyskiwanie nowych sponsorów. Nie chcieliśmy skrzywdzić któregoś z klubów z powodu kłopotów, których nam wszystkim dostarczyła pandemia. Liczę, że prezesi klubów TAURON 1. Ligi podzielają naszą argumentację, w naszym przekonaniu opartą w jak największym stopniu o ducha sportu – mówił w poniedziałek prezes PLS Paweł Zagumny.

Aktualnie TAURON 1. Liga Mężczyzn liczy 15 zespołów, co wiąże się z tym, że w każdej kolejce jedna drużyna będzie zmuszona pauzować.

Warto dodać, że z trzema nowymi pierwszoligowcami KFC Gwardia Wrocław najświeższe wspomnienia ma z Olimpią Sulęcin. W sezonie 2018/19 wrocławianie dwukrotnie ograli zespół z województwa lubuskiego. W stolicy Dolnego Śląska wygrali 3:0, natomiast na terenie rywala, skończyło się zwycięskim tie-breakiem. 

Czekamy na początek rozgrywek!